Regionalna Konferencja Inicjatywy Awangarda. Zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy na pierwszą w Polsce Regionalną Konferencję Inicjatywy Awangarda. Tematem przewodnim wydarzenia będzie wodór wraz z technologiami pokrewnymi. Konferencja w formie hybrydowej odbędzie się 7 czerwca jako pierwsze z wydarzeń tegorocznego Małopolskiego Festiwalu Innowacji, którego zasadniczą część przewidziano dwa tygodnie później.
Wodór stał się w ostatnim czasie istotnym punktem zainteresowania wśród europejskich regionów jako zrównoważone źródło energii, którego stosowanie wpływa pozytywnie na procesy związane z dekarbonizacją. Sektor technologii wodorowych stale się rozrasta, a wartość wynikająca ze współpracy w tym obszarze została już dostrzeżona przez wielu członków Inicjatywy Awangarda. Jednocześnie bieżące wyzwania o skali regionalnej i globalnej (m.in. ogólny wzrost cen energii na świecie czy rosyjska agresja na Ukrainę i jej wpływ na sektor energetyczny) zmusiły europejskie regiony do poważnego zastanowienia się na temat stanu ich bezpieczeństwa energetycznego, możliwych niedoborów w dostawach energii czy wystąpienia zjawiska ubóstwa energetycznego. Zastosowanie technologii wodorowych może być odpowiedzią na wiele z tych bolączek, a sam wodór jest zarazem kluczowym elementem w promowanej przez Komisję Europejską wizji osiągnięcia czystego, bardziej przystępnego cenowo i bezpiecznego systemu energetycznego. Wykorzystanie wodoru stanowi także ważny element jednej z siedmiu małopolskich inteligentnych specjalizacji – energii zrównoważonej.
Podczas Konferencji Regionalnej Inicjatywy Awangarda organizowanej przez Województwo Małopolskie, chcemy skupić się na najbardziej zaawansowanych technologiach, regionalnych doświadczeniach oraz dobrych praktykach, które mogą przyspieszyć proces transformacji w ramach sektora zrównoważonej energii. Zależy nam na wykorzystaniu okazji do dyskusji z ekspertami i reprezentantami biznesu na temat rozwoju technologii wodorowych. Naszym celem jest stworzenie warunków do budowy współpracy pomiędzy zaangażowanymi w Konferencję podmiotami i ułatwienie działań sieciujących. Razem z gośćmi z Komisji Europejskiej, Ministerstwa Klimatu Środowiska oraz partnerami z Saksonii, Słowenii, Lombardii, Szkocji, Polski i Małopolski będziemy rozmawiać o istniejących rozwiązaniach technologicznych, planach rozwojowych, konsolidacji współpracy pomiędzy biznesem i nauką czy też rozpoznania istniejących szans w zastosowaniu wodoru na szeroką skalę.
Konferencja odbędzie się 7 czerwca w godzinach 13:30-17:30 w formie hybrydowej – stacjonarnie w Krakowie (Krakowski Park Technologiczny, ul. Podole 60) oraz w formie streamingu. Głównym językiem konferencji będzie angielski.
Rejestracja trwa do 7 czerwca, do godziny 10.00. Szczegółowy program oraz link do rejestracji dostępny jest pod tym linkiem.