baner promujący konferencję w Wielogłowach

Konferencja regionalna – Wielogłowy

Innowacyjna Małopolska. Przyszłość przemysłu 4.0: siła automatyzacji i efektywne zarządzanie ludzkim talentem.

Konferencja regionalna – Wielogłowy

Informacje i program

Data: 26 października 2023 r.

Godzina: 10.00-13.30

Miejsce: konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie w siedzibie firmy Wiśniowski (Wielogłowy 153) oraz online

Moderowanie konferencji: Zbigniew Bartuś

Konferencja w języku polskim.

Studio live

MODEROWANIE KONFERENCJI:

Zbigniew Bartuś

09.30 – 10.00

Rejestracja / powitalna kawa

10.00 – 10.10

OTWARCIE KONFERENCJI

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

10.10 – 10.30

SPEECH

Sztuczna inteligencja (AI) – uwolni nas od pracy czy w niej zastąpi?

Tomasz Jaworski – Ekspert ds. transformacji cyfrowej, Microsoft

10.30 – 11.45

Panel dyskusyjny

Inteligentna fabryka przyszłości – miejsce współpracy ludzi i robotów

Uczestnicy:

  • Krystyna Baran – Prezes Zarządu WIŚNIOWSKI sp. z o.o. S.K.A.
  • Jarosław Gracel – Prezes Zarządu ASTOR
  • Bartosz Józefowski – Wicedyrektor ds. przemysłu 4.0, Krakowski Park Technologiczny
  • Bartłomiej Skrzydlewski – Prezes Zarządu Amplus sp. z o.o.
Roboty samosprzątające, bankomaty, kasy samoobsługowe czy gotowe pomóc we wszystkim aplikacje, to niektóre tylko przykłady codziennego wykorzystywania w życiu codziennym automatyzacji. Rozówj innowacji, nowoczesnych technologii oraz transformacja cyfrowa wpływają na wszystkie sektory gospodarki i wymuszają zmianę sposobu naszego życia, działania a przede wszystkim prowadzenia firmy. Ostatnie dwa lata dynamicznych zmian obnażyły problemy, z jakimi musi mierzyć się współczesny przemysł oraz pokazały, że przewagę mają dzisiaj Ci, którzy postawili i wykorzystują innowacyjne technologie. Pomimo licznych zalet i powodów przemawiających za zautomatyzowaniem linii produkcji i procesów w firmach, według danych Międzynarodowej Federacji Robotyki w 2021 r. na każde 10 tysięcy zatrudnionych w polskim przemyśle pracowników w przypadały 63 roboty. W Niemczech wskaźnik ten wynosi 397, w Czechach – 168, na Słowacji – 143, na Węgrzech – 115.

Podczas panelu nasi eksperci podzielą się swoim doświadczeniami i spróbują odpowiedzieć na pytania: od czego zacząć wprowadzanie automatyzacji ? Jak dobrać odpowiednie linie produkcyjne, roboty przemysłowe? Jakich efektów oczekiwać i jak zaplanować zmianę? Jak ułożyć współpracę człowiek – robot? Jak nowe technologie zmieniają współczesne firmy?

11.40 – 12.00

Przerwa kawowa

12.00 – 12.35

ROZMOWA EKSPERCKA

Fundacja rodzinna jako nowe narzędzie w procesie sukcesji

Uczestnicy:

      • Krzysztof Kasztelewicz – sukcesor i współwłaściciel w gospodarstwie pasiecznym Sądecki Bartnik
      • Łukasz Martyniec – doradca sukcesyjny, prawnik, doradca finansowy i wykładowca

Q&A – sesja pytań i odpowiedzi

12.35 – 13.00

WYSTĄPIENIE EKSPERCKIE

Fundusze Europejskie dla Małopolski perspektywa 2021 – 2027. Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie wdrażania innowacji, automatyzacji i robotyzacji

Michał Warzała – specjalista ds. Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Q&A – sesja pytań i odpowiedzi

13.00 – 13.30

Lunch

13.30

Zwiedzanie hal produkcyjnych firmy Wiśniowski (dla uczestników stacjonarnych)

Wiśniowski to największy w Polsce producent bram garażowych, przemysłowych i systemów ogrodzeniowych. Przedsiębiorstwo zostało stworzone w 1989 roku przez Andrzeja Wiśniowskiego. Ponad 3 dekady doświadczenia na rynku pozwoliły zbudować silną pozycję w Europie. Produkty marki obecne są w ponad 30 krajach na całym świecie. Firmę wyróżnia niemal w pełni zautomatyzowany proces produkcji, który pozwala na wymierne oszczędności energetyczne, zmniejszenie zużycia surowców, zasobów naturalnych oraz ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów.

Prelegenci

Krystyna Baran

Krystyna Baran

Prezes Zarządu WIŚNIOWSKI. Z firmą związana od 30 lat. Z wykształcenia ekonomistka — specjalizuje się w finansach i rachunkowości — absolwentka sądeckiej WSB-NLU. Od ponad dwóch dekad podejmuje kluczowe dla całego przedsiębiorstwa decyzje, realizując globalną strategię rozwoju. Z sukcesem wprowadziła markę WIŚNIOWSKI na najważniejsze europejskie rynki.

Laureatka wielu wyróżnień, m.in. Złotego Medalu Prezydenta RP, statuetki Kreator Budownictwa, tytułów Osobowości Branży Builder oraz Ambasador Sportowej Polski.

Jarosław Gracel

Jarosław Gracel

Prezes Zarządu ASTOR. Absolwent Automatyki i Robotyki o specjalności „Informatyka w sterowaniu i zarządzaniu” w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu „Zarządzania Produkcją” w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

W ASTOR był odpowiedzialny za techniczne aspekty wdrażania systemów zarządzania produkcją klasy MES (Manufacturing Execution Systems), analizę ekonomiczną inwestycji w automatyzację i systemy zarządzania produkcją. Pomagał budować koncepcje systemów zarządzania produkcją m.in. dla Arcelor Mittal Poland, Nestle Polska, Cereal Partners Poland Pacific – Toruń, Volkswagen, IKEA Industry, LOTOS Asfalt, Lotte Wedel.

Był pomysłodawcą oraz pierwszym redaktorem naczelnym pisma dla firm produkcyjnych – „Biznes i Produkcja”. Odpowiadał także z budowę działu consultingu firmy oraz strategię inwestycyjną w obszarze Przemysłu 4.0. Jest współautorem koncepcji „Inżynier 4.0™”.

Bartosz Józefowski

Bartosz Józefowski

Wicedyrektor Działu Parku w Krakowskim Parku Technologicznym. Przewodniczący Małopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. Zajmuje się innowacjami technologicznymi od 2013 r. Kieruje hub4industry czyli European Digital Innovation Hub’em w Krakowie. Utworzył i prowadził akcelerator startupów przemysłowych KPT ScaleUp, który dla ponad 25 klientów korporacyjnych szukał, selekcjonował i nadzorował ponad 80 wdrożeń w fabrykach nowych technologii dostarczanych przez polskie startupy. Współtwórca Radaru Innowacji dla Przemysłu 2021.

Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wykłada na studiach MBA w KSB UEK oraz na AGH.

Bartłomiej Skrzydlewski

Bartłomiej Skrzydlewski

Prezes Amplus sp. z o.o. Pracę w spółce Amplus rozpoczął niemal 15 lat temu jako Asystent, przechodząc kolejne szczeble stanowisk. W ramach rozwoju Grupy Spółek Amplus, od kwietnia 2018 roku Prezes Zarządu w spółce Siejesie sp. z o.o. Firma, której przewodzi prowadzi zaawansowane badania nad stworzeniem innowacyjnego wysokowydajnego procesu wertykalnej, wielopoziomowej i hydroponicznej uprawy ziół i sałat w budynku odizolowanym od otoczenia, w którym warunki środowiskowe będą ściśle mierzalne i sterowalne. Spółka jest w trakcie finalizacji budowy Centrum B+R.

Od września 2019 roku Prezes Stowarzyszenia Sadów Sandomierskich, które powstało jako wynik współpracy firmy Amplus oraz trzech Grup Producenckich z regionu Sandomierza. Od lipca 2020 roku pełni funkcję Prezesa SB Fruit Group. sp. z o.o. specjalizującej się w produkcji innowacyjnej truskawki z jedynej w Polsce tunelowej uprawy w rynnach. Od grudnia 2020 roku pełni rolę Członka Zarządu w podmiocie Siła Natury sp. z o.o. Spółka ta jest rodzinnym producentem i dystrybutorem z branży przetwórstwa działającym w sektorze MŚP. Podmiot bazuje na przetwórstwie ekologicznym, jednocześnie kontynuując produkcję konwencjonalną. Dysponuje najnowszym krajowym parkiem maszynowym do konfekcjonowania kiszonek (kiszonej kapusty oraz kiszonych ogórków).

Absolwent Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na AGH oraz studiów podyplomowych Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Krzysztof Kasztelewicz

Krzysztof Kasztelewicz

Sukcesor i współwłaściciel w Gospodarstwie pasiecznym Sądecki Bartnik. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od najmłodszych lat zafascynowany pszczołami i ich życiem, od 2013 związany zawodowo z firmą rodzinną.

Wiceprezes Polskiej Izby Miodu, członek wielu stowarzyszeń branżowych.

Łukasz Martyniec

Łukasz Martyniec

Doradca sukcesyjny, prawnik, doradca finansowy, publicysta i wykładowca. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2004 r. specjalizuje się w doradztwie sukcesyjnym oraz planowaniu spadkowym, szczególnie dla firm rodzinnych. Prezes zarządu w spółce Kancelaria Sukcesyjna sp. z o.o. Współpracuje m.in. z: Instytutem Biznesu Rodzinnego, Najwyższą Izbą Kontroli, PARP, Ministerstwem Rozwoju i Krajową Izbą Radców Prawnych.

Brał udział w pracach nad ustawą o fundacjach rodzinnych.

FACEBOOK

Zobacz naszą stronę na Facebook

LINKEDIN

Odwiedź nas na LinkedIn

YOUTUBE

Sprawdź nasz kanał na YouTube

ORGANIZATOR KONFERENCJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki

ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków

Organizacja

12 63 03 474

Promocja

12 63 03 393

POLITYKA PRYWATNOŚCI

pasek z logotypami unijnymi