nagłówek

Konferencja regionalna – Wieliczka

Innowacyjna Małopolska. Innowacyjny ekotransport.

Konferencja regionalna – Wieliczka

Informacje i program

Data: 15 czerwca 2023 r.

Godzina: 10.00-14.00 (plus zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka)

Miejsce: konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie w Turówka Hotel & SPA w Wieliczce (ul. Żeromskiego 1) oraz online

Moderowanie konferencji: Zbigniew Bartuś

Konferencja w języku polskim.

MODEROWANIE KONFERENCJI:

Zbigniew Bartuś

09.30 – 10.00

Rejestracja / powitalna kawa

10.00 – 10.15

OTWARCIE KONFERENCJI

Jerzy Kopeć – Dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

10.15 – 10.30

SPEECH

Innowacje to Wy – inspirujące pomysły na biznes

Krzysztof Król – Letus Capital S.A., manager public relations projektu IFO

IFO – latający spodek polskiej produkcji. Jak będzie wyglądał dron przyszłości? Przenosząc transport nad ziemię uczynimy świat bezpieczniejszym, ekologicznym i bardziej przyjaznym człowiekowi. Potencjał projektu jest olbrzymi. Dzięki nowatorskiej konstrukcji może w przyszłości zrewolucjonizować loty pasażerskie i towarowe, odpowiada również na zapotrzebowanie rynku obiektów latających, obecnie wartego 38 mld dolarów rocznie. Jeśli prototyp IFO dla logistyki zda egzamin, spółka ruszy na podbój Europy. Twórcy bezzałogowca chcą uzyskać licencję dopuszczającą do lotniczego przewozu przesyłek na terenie UE

10.30 – 11.45

Panel dyskusyjny

Nowoczesne technologie w transporcie – będzie szybciej i wygodniej ?

Uczestnicy:

  • Łukasz Franek – Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie
  • Dawid Kmiecik – przedsiębiorca, ekspert w segmencie Clean-Tech i elektromobilności
  • Waldemar Konietzka – Członek zarządu MAN Trucks sp. z o.o.
  • Tomasz Warchoł – Prezes zarządu Koleje Małopolskie sp. z o.o.

Rowerem, hulajnogą, pociągiem czy samochodem elektrycznym? A może nowoczesnym dronem? Czym podróżować wygodnie i w stylu eko? Jak będziemy podróżować za 10, 20 lat?

Niewątpliwie największym problemem dzisiejszego transportu jest duże zużycie ropy naftowej, jej pozyskiwanie oraz dynamika zmian cen surowca. Wyzwania, przed jakimi stoi obecnie polska branża transportowa, będą miały decydujący wpływ na rozwój tego sektora w najbliższej dekadzie. Transport nie bez przyczyny nazywany jest krwiobiegiem gospodarki, to dzięki niemu odbywa się eksport i import produktów, ludzie przemieszczają się do i z pracy dlatego tak ważne jest jego sprawne funkcjonowanie i odpowiedzenia infrastruktura.

Podczas dyskusji nasi eksperci postarają się zajrzeć w nieodległą już przyszłość i odpowiedzieć na te pytania z różnych perspektyw.

11.45 – 12.00

WYSTĄPIENIE EKSPERCKIE

Zrównoważony rozwój i eko-projekty na przykładzie spółki InPost

Marta Zalewska – Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City

12.00 – 12.15

Przerwa kawowa

12.15 – 12.50

ROZMOWA EKSPERCKA

Sukcesja biznesu: zaplanuj przyszłość swojej firmy

Uczestnicy:

  • Justyna Zając-Wysocka – Przewodnicząca zarządu Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych
  • Stefan Życzkowski – Założyciel i wieloletni Prezes zarządu ASTOR sp. z o.o.

Czy planowanie sukcesji to rzeczywista potrzeba, czy po prostu najnowszy trend i chwilowa moda? Pozwól nam rozwiać te wątpliwości. Zapraszamy na inspirujący panel ekspercki, który pokaże, czym naprawdę jest sukcesja międzypokoleniowa. Dowiesz się, jakie są jej korzyści, jakie wyzwania można napotkać i jak skutecznie ją planować. W ramach panelu będziemy gościć Stefana Życzkowskiego, doświadczonego przedsiębiorcę, założyciela i przewodniczącego Rady Strategicznej czołowej polskiej firmy robotyzacyjnej i automatyzacyjnej ASTOR, który z powodzeniem przeprowadził sukcesję w swoim przedsiębiorstwie. Dołączy także Justyna Zając-Wysocka, ekspert z dziedziny doradztwa prawno-podatkowego, która przedstawi kluczowe aspekty związane z prawem i podatkami, istotne do uwzględnienia podczas planowania sukcesji. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy rodzinnej, czy interesujesz się tematyką sukcesji, ta rozmowa ekspercka dostarczy Ci wartościowych informacji, inspirujących historii i praktycznych wskazówek. Dołącz do nas i odkryj, dlaczego sukcesja międzypokoleniowa to nie tylko obowiązek, ale także szansa na trwałość i przyszłość biznesu

Q&A – sesja pytań i odpowiedzi

12.50 – 13.05

HOT CHAIR
Innowacyjny Samorząd dla ekotransportu

Józef Gawron – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

13.05 – 13.35

WYSTĄPIENIE EKSPERCKIE

Fundusze Europejskie 2021- 2027 – wsparcie przedsiębiorczości w zakresie elektromobliności, ekotransportu 

Michał Warzała – specjalista ds. Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Q&A – sesja pytań i odpowiedzi

13.35 – 14.00

Lunch

14.00

bezpłatne zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka (dla uczestników stacjonarnych)

Prelegenci

foto Józef Gawron

Józef Gawron

Polityk, samorządowiec, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego z okręgu tarnowskiego, w latach 2006-2015 radny powiatu proszowickiego. Od trzech kadencji członek Rady Programowej TVP S.A. Oddział w Krakowie.

Józef Gawron jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, magistrem inżynierem mechanikiem o specjalności „Technologia maszyn”. Ukończył również studia podyplomowe informatyczne, studia podyplomowe ekonomiczne o specjalności „Przedsiębiorczość” oraz studia podyplomowe „Menadżer Ochrony Zdrowia”.

W latach 2015-2018 zajmował stanowisko Wicewojewody Małopolskiego. W tym czasie realizował zadania związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Ostatnie lata pracował na stanowiskach menadżerskich w Tauron Polska Energia S. A. oraz w Kopalni Wapienia „Czatkowice”.

Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

foto Łukasz Franek

Łukasz Franek

Od ponad czterech lat Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, wcześniej przez prawie trzy lata Zastępca Dyrektora ds. Transportu w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Kieruje jednostką odpowiedzialną za zarządzanie mobilnością w mieście, a w zakresie transportu zbiorowego również w obszarze metropolitarnym.

Członek Zarządu EMTA (European Metropolitan Transport Authorities), największej w Europie organizacji zrzeszającej zarządy transportu metropolitarnego. Absolwent Politechniki Krakowskiej, następnie pracownik naukowy Uczelni, gdzie przez dziesięć lat koordynował projekty międzynarodowe oraz krajowe w tematyce zrównoważonej mobilności, a także rozwijał własne badania naukowe w zakresie zarządzania mobilnością oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego niechronionych uczestników. Autor lub współautor wielu publikacji, w tym strategii systemów transportowych dla polskich miast, zarządzania transportem zbiorowym, planów mobilności, systemów carsharing oraz bikesharing, a także stref parkowania, ograniczonego ruchu oraz ograniczonej emisji komunikacyjnej (Stref Czystego Transportu).

foto Dawid Kmiecik

Dawid Kmiecik

Przedsiębiorca oraz ekspert w segmencie Clean-Tech, elektromobilności, rynku nowoczesnej energetyki, w tym w szczególności energetyki rozproszonej i przyszłościowej mobilności.

Ponad 14 lat doświadczenia w międzynarodowym biznesie i brokering’u innowacji, w tym przeszło 12 lat w samej elektromobilności. Laureat prestiżowych nagród, w tym m.in. laureat Polskiej Nagrody Innowacyjności. Inspirujący i odpowidzialny lider dynamicznie rozwijających się przedsięwzięć i organizacji. Innowator. Strateg i budowniczy przedsięwzięć biznesowych typu Venture Builder.

foto Waldemar Konietzka

Waldemar Konietzka

Członek Zarządu d/s Finansowych w MAN Trucks sp. z o.o. Od 2007 pracuje w MAN Trucks Sp. z o.o. w obszarze finansów. Wcześniej zdobywał doświadczenie w obszarze Controllingu w Niemczech i w Polsce w branży budowlanej.

Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Technicznej FHTW w Berlinie. Tytuł MBA uzyskał na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L.Koźmińskiego w Warszawie.

foto Justyna Zając-Wysocka

Justyna Zając-Wysocka

Radca prawny, doradca podatkowy, doktorantka w Zakładzie Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes zarządu w Małopolskim Instytucie Studiów Podatkowych sp. z o.o., przewodnicząca Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, ekspert Polskiej Izby Turystyki i członek Komisji Fiskalnej ECTAA.

Wieloletni współpracownik polskich i międzynarodowych firm doradczych, jeden z założycieli Stowarzyszenia Doktorantów i Doktorów Prawa Podatkowego z siedzibą w Krakowie. Członek polskiego Oddziału IFA (International Fiscal Association), uczestnik licznych konferencji naukowych z zakresu prawa podatkowego.

Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa prawno-podatkowego oraz obsługi sporów podatkowych. Jest autorką licznych publikacji eksperckich z zakresu prawa podatkowego oraz uznanym wykładowcą problematyki podatku od towarów i usług oraz procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej.
Uznana za jednego z najlepszych doradców podatkowych w zakresie sporów podatkowych (IX Ranking Dziennika Gazety Prawnej).

foto Tomasz Warchoł

Tomasz Warchoł

Prezes zarządu Koleje Małopolskie sp. z o.o. W latach 2019-2020 dyrektor departamentu transportu i komunikacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Wcześniej, przez prawie 10 lat, związany z ministerstwem transportu, gdzie pełnił m.in. funkcje zastępcy dyrektora. Był odpowiedzialny za opracowywanie projektów ustaw i rozporządzeń z zakresu kolejnictwa. Realizował zadania z zakresu nadzoru właścicielskiego nad spółkami z Grupy PKP. Brał udział w pracach komitetów i grup roboczych przy Komisji Europejskiej. Reprezentował Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w sprawach dotyczących kolei. Pracował także w Transportowym Dozorze Technicznym. Współpracował z Polskim Centrum Akredytacji, jako audytor do spraw jednostek oceniających ryzyko w transporcie kolejowym. Współautor pierwszego na polskim rynku wydawniczym komentarza do ustawy o transporcie kolejowym.

Ukończył studia prawnicze oraz studia z zakresu integracji europejskiej o profilu ekonomicznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada tytuł zawodowy technika transportu kolejowego.

foto Marta Zalewska

Marta Zalewska

Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City. W InPost odpowiada za współpracę z samorządami, instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi. Zarządza i rozwija również autorski program Spółki „InPost Green City”, który wspiera samorządy w Polsce w realizacji nowoczesnych, ekologicznych inwestycji oraz zielonej transformacji miast. Jest członkiem Rady ds. Czystego Powietrza oraz Grupy Transportowej działających w Konfederacji Lewiatan.

Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w marketingu, public relations i zarządzaniu zdobyte w największych wydawnictwach mediowych w Polsce tj. Ringier Axel Springer Polska, Media Impact, Agora i Grupa Onet.pl. W ciągu swojej zawodowej kariery budowała długofalowe relacje na styku biznesu i samorządu.

Jest entuzjastką nowych technologii, innowacji, które sprzyjają łączeniu biznesu i samorządu. Studiowała zarządzanie i marketing na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest również absolwentką Szkoły Trenerskiej Brainstorm o specjalności trener umiejętności miękkich. Prywatnie każdą chwilę oddaje podróżom, muzyce i teatrowi.

foto Stefan Życzkowski

Stefan Życzkowski

Założyciel i wieloletni prezes ASTOR, obecnie w funkcji przewodniczącego rady strategicznej spółki ASTOR. Firma jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu automatyzacji, robotyzacji i systemów IT dla przemysłu.

Przewodniczył Radzie Uczelni Politechniki Krakowskiej pierwszej kadencji (2019-2020). Jest członkiem Rady Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczący Rady Nadzorczej w Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Jego specjalność to komputerowe sterowanie i projektowanie obrabiarek i robotów. Od 1981 roku zajmował się programowaniem oraz tworzeniem interfejsów i gier komputerowych (niektóre z nich udało się z sukcesem sprzedać na rynku). Obecnie zaangażowany w propagowanie idei Przemysłu 4.0 w Polsce. Wierzy, że ludzie są najlepszym kapitałem. W każdym podejmowanym przez siebie działaniu, kieruje się zasadami współdziałania i budowania długotrwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu: #chodzioludzi. To w oczywisty sposób przekłada się na sposób funkcjonowania całej firmy.

Odznaczony medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wieloletni członek Business Centre Club. Obecnie ekspert BCC ds. przemysłu 4.0.

FACEBOOK

Zobacz naszą stronę na Facebook

LINKEDIN

Odwiedź nas na LinkedIn

YOUTUBE

Sprawdź nasz kanał na YouTube

ORGANIZATOR KONFERENCJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki

ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków

Organizacja

12 63 03 474

Promocja

12 63 03 393

POLITYKA PRYWATNOŚCI

pasek z logotypami unijnymi