Innowacyjna Małopolska: Brzesko i gospodarka obiegu zamkniętego
Zapraszamy na pierwszą z czterech tegorocznych konferencji regionalnych z cyklu Innowacyjna Małopolska. Już 31 maja w Brzesku, w malowniczo położonym Pałacu Goetzów, rozpoczynamy rozmową o gospodarce obiegu zamkniętego
Nasz cel się nie zmienił – chcemy, aby Małopolska rozwijała się w sposób zrównoważony a najnowsze trendy, nowatorskie technologie, inwestycje oraz rozwiązania docierały w równym stopniu do każdego jej zakątka. W tym roku zmianie uległy jednak te zakątki – nasze rozmowy o innowacjach zaczynamy w Brzesku. Poruszymy tam najistotniejsze tematy z zakresu gospodarki cyrkularnej, pełnej innowacji. Będziemy dyskutować wśród lokalnych przedsiębiorców i samorządowców, nie zapomnimy jednak o najważniejszych polskich i małopolskich instytucjach mających zasadnicze znaczenie dla omawianych zagadnień.
Konferencja składać się będzie z trzech głównych części pokazujących wieloaspektowo szanse i znaczenie Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Pierwsza część będzie miała charakter dyskusji panelowej poświęconej wymianie doświadczeń, informacji i wiedzy na temat najlepszych praktyk z zakresu GOZ. Zastanowimy się jak dzięki innowacyjnemu podejściu modyfikować praktyki przedsiębiorców i nawyki konsumentów, aby skutecznie domykać obieg surowców, jak znajdować powiązania gospodarcze, aby to co dla jednego przedsiębiorstwa było odpadem, dla innego stawało się wartościowym surowcem i źródłem zysku. W panelu moderowanym przez dziennikarza Zbigniewa Bartusia udział wezmą: Teresa Aldea – Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Carlsberg Polska, Wanda Ciesielczuk – Wiceprezes zarządu, dyrektor produkcji i technologii Velvet CARE sp. z o.o, Lech Sekyra – Prezes zarządu PGE Ekoserwis S.A. oraz Marcin Wojtan – Dyrektor zarządzający Geocycle Polska, Grupa LafargeHolcim.
Druga część wydarzenia dotyczyć będzie tematyki sukcesji w firmach rodzinnych. Podczas eksperckiej rozmowy udział weźmą Tomasz Budziak – Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Marek Rzepka – Założyciel i prezes zarządu Polmark sp. z o.o., który podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie przekazania sterów firmy młodszemu pokoleniu. To temat wyjątkowo ważny z uwagi, iż firmy rodzinne generują rocznie ok. 332 mld zł, oznacza to że co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy i w każdym z tych przedsiębiorstw przyjdzie czas sukcesji. Z rozmowy dowiemy się w jaki sposób można sprawnie i skutecznie przekazać swój biznes kolejnemu pokoleniu lub odpowiedniej osobie, zapewniając mu trwałość, sukces i przyszłość. Przekazanie biznesu to z jednej strony szereg aspektów finansowych i formalnych – niedawno uchwalona Ustawa o fundacji rodzinnej dała w tym obszarze nowe możliwości. Z drugiej strony sukcesja to także proces głęboko zakorzeniony w sferze emocji, dziedzictwa i odpowiedzialności.
Trzecią częścią konferencji będzie wystąpienie eksperckie Michała Warzała – Specjalisty ds. Funduszy Europejskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, który opowie o Funduszach Europejskich dla Małopolski w perspektywie 2021 – 2027, w kontekście wsparcia przedsiębiorczości w zakresie GOZ.
I to nie koniec atrakcji, bowiem na uczestników wydarzenia czekają także dwa wystąpienia w formie speechów. Pierwszy z nich będzie inspirującą prezentacją inteligentnej biopolimerowej foli spożywczej, która przedłuża świeżość żywności a także potencjalnie może być jadalna. Czy to bezpieczne dla zdrowia? Jaki wpływ taki wynalazek ma na otaczający nas świat i kiedy będzie powszechnie dostępny? Na te i inne pytania odpowie Państwu Pani Profesor Ewelina Jamróz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, która stworzyła ten produkt.
Podczas drugiego speechu Agnieszka Włodarczyk i Urszula Woźniak z Krakowskiego Parku Technologicznego postarają się zgłębić odpowiedź na pytanie: Czy zielona transformacja pójdzie w parze z cyfryzacją?
Po konferencji na uczestników czeka zwiedzanie pobliskiego Browaru Okocim, który jest nie tylko największym browarem Grupy Carlsberg w Polsce, ale i jednym z największych i najnowocześniejszych browarów Carlsberg Breweries w Europie. Zainteresowanych, chcących na żywo poczuć innowacje, zachęcamy do szybkiej rejestracji, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.
Konferencja odbędzie się w historycznym Pałacu Goetzów w Brzesku. Aby wziąć w niej udział wystarczy się zarejestrować! Link do rejestracji oraz szczegółowy program konferencji znajduje się tutaj.
Kolejne wydarzenia z cyklu konferencji regionalnych organizowanych przez Województwo Małopolskie odbędą się w Tarnowie, Wieliczce i Nowym Sączu. Po najbliższej dyskusji w Brzesku na temat innowacji w gospodarce obiegu zamkniętego zaprosimy Państwa do Wieliczki, gdzie już 15 czerwca odbędzie się druga regionalna konferencja, poświęcona innowacyjnemu ekotransportowi.
O wszystkich szczegółach będziemy informować na stronie www.innowacyjna.malopolska.pl oraz w mediach społecznościowych Innowacyjna Małopolska.
Serdecznie zapraszaMY!