Małopolscy przedsiębiorcy na targach TOOLEX!

|

małopolscy wystawcy targów TOOLEX

Wczoraj  zakończyły się trzydniowe Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Ta największa w Polsce impreza targowa poświęcona branży obrabiarek oraz narzędziowej odbywała się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W ramach inicjatywy „Małopolska na targach innowacji” wzięło w nich udział 8 małych i średnich firm z naszego regionu. Małopolska pokryła im niemal 90% kosztów uczestnictwa!

W targach udział wzięli liderzy rynku, zajmujący się projektowaniem, produkcją lub dystrybucją maszyn do obróbki czy narzędzi skrawających. Nie zabrakło prezentacji systemów pomiarowych i akcesoriów wspierających pomiary oraz oprogramowania dla branży inżynierskiej. Niezwykłe wrażenie robił pokaz zastosowania narzędzi, robotów i nowoczesnych maszyn. Przestrzeń targowa wyglądała niemal jak nowoczesna i zautomatyzowana hala produkcyjna. Zaprezentowane maszyny i rozwiązania technologiczne, to niezwykle skuteczne narzędzie do obniżenia kosztów produkcji i zwiększenia konkurencyjności firmy. Zakres branżowy wydarzenia uzupełniła oferta olejów i smarów stosowanych w przemyśle oraz chłodziw wykorzystywanych w procesach obróbki metali w ramach Targów Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Małopolskie małe i średnie firmy, które wzięły udział w targach w ramach naszego wspólnego stoiska zostały wyłonione w drodze otwartego naboru.  Naszymi wystawcami były: ATMAT sp. z o.o., KLGS sp. z o.o., PDP Naftochem sp. z o.o., Polcom S.A., Stigo sp. z o.o., Ubot Technologies sp. z o.o., VALOR CNC+ sp. z o.o. sp. k., VPI Polska sp. z o.o.

W ramach wsparcia przedsiębiorcom zapewniliśmy stoisko targowe na przestrzeni open space pod szyldem Małopolski, oznaczone logotypem wystawcy, wyposażone w meble, posiadające dostęp do prądu i Internetu. Każdemu wystawcy zapewniliśmy również obsługę logistyczną stoiska oraz catering. Dla każdej firmy przygotowane zostały 3 spotkania matchmakingowe z partnerami z kraju i zagranicy.

„Małopolska na targach innowacji” to inicjatywa realizowana w ramach projektu Innowacyjna Małopolska. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Zachęcamy do oglądnięcia galerii zdjęć z wczorajszego wydarzenia. Autorem zdjęć jest Jacek Młynarz.