Łączy nas wodór – małopolski sposób na bezpieczeństwo energetyczne i innowacyjność

|

baner promujący panel z prelegentami
Wodór to niewątpliwie paliwo przyszłości. Niemal cały świat widzi w nim niezwykły potencjał i upatruje sposobu na odejście od paliw kopalnych. Widzi go również Małopolska i chce wykorzystać dla dobra rodzimych firm i całego regionu. Jaki kierunek obierze region, jakie podejmuje działania, z kim współpracuje i jaki cel chce osiągnąć? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas panelu „Łączy nas wodór – małopolski sposób na bezpieczeństwo energetyczne i innowacyjność” odbywającego się w ramach X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

Panel odbędzie się w pierwszym dniu Kongresu tj. 13 listopada o godz. 11.45 w sali audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków. To jeden z dwóch paneli organizowanych w ramach tego wydarzenia przez Małopolskę. Podejmujemy w nich tematy najbardziej aktualne i najważniejsze z punktu widzenia Małopolski i regionalnej gospodarki.

Wodór i technologie wodorowe to właśnie jeden z takich tematów. W Małopolsce również dostrzegamy w tym paliwie naprawdę duży potencjał. Mamy też świadomość liczby i wagi wyzwań z nim związanych. Zaczynając od wytwarzania wodoru, a kończąc na jego transporcie i przechowywaniu. Aby im sprostać podejmujemy szereg różnorodnych i szeroko zakrojonych działań. Wierzymy, że wsparcie i rozwój technologii wodorowych będzie impulsem rozwojowym dla małopolskiej gospodarki i działających w regionie firm. By osiągnąć ten cel współpracujemy na wielu polach, z różnorodnymi partnerami. Wiemy, że właśnie współpraca jest kluczem do sukcesu.

I właśnie o wodorze, o rozwoju technologii wodorowych i podejmowanych w tym zakresie inicjatywach i współpracy będziemy dyskutować podczas jednego z „małopolskich” paneli organizowanych w ramach X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. W panelu wezmą udział: dr Wojciech Blecharczyk – wykładowca akademicki, ekspert ds. smart city i innowacji komunalnych w MPEC S.A. Kraków, Mateusz Kowacki – manager projektów międzynarodowych w Krakowskim Parku Technologicznym, dr inż. Katarzyna Stec – specjalista ds. wodoru z Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz prof. dr hab. inż. Konrad Świerczek – koordynator AGH ds. naukowych związanych z gospodarką wodorową. Dyskusję poprowadzi Mirosław Skibski – Prezes Śląsko-Małopolskiej Doliny Wodorowej, Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Katowicach.

X Polski Kongres Przedsiębiorczości potrwa dwa dni (13-14 listopada). W ramach wydarzenia odbywa się blisko 30 paneli dyskusyjnych, które swoją tematyką obejmują najistotniejsze tematy dla polskiej gospodarki, a dyskusjom towarzyszy strefa wystawiennicza. W wielu kongresowych rozmowach wezmą udział liczni reprezentanci biznesu, nauki i samorządu z Małopolski. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, a szczególnie  w panelach organizowanych przez Małopolskę. Obok panelu „Łączy nas wodór – małopolski sposób na bezpieczeństwo energetyczne i innowacyjność” drugim będzie panel pt. „Made in Małopolska, bo pochodzenie ma znaczenie”

Więcej informacji, szczegółowy program oraz formularz rejestracji dostępne są na stronie poświęconej X Polskiemu Kongresowi Przedsiębiorczości.

Małopolska jest Partnerem Głównym X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.