IX Polski Kongres Przedsiębiorczości

|

baner promujący kongres

Rozwój, nowoczesność, przyszłość – to hasło IX Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości który odbędzie się 14-15 listopada w Krakowie. Wydarzenie po raz drugi zawita do stolicy naszego regionu. Małopolska jest Partnerem Głównym wydarzenia.

Podczas tegorocznej edycji szczególny nacisk położony zostanie na rolę samorządu w Polsce, biznes XXI wieku oraz nowe oblicze innowacyjnej nauki. Wydarzenie obejmować będzie ponad 20 paneli dyskusyjnych, w których udział weźmie ponad 200 prelegentów i 2 tysiące uczestników. Całość transmitowana będzie także online.

Dyskusje podczas wydarzenia dotyczyć będę m.in. kierunków rozwoju samorządów, przyszłości polskich miast, przemysłu 4.0, odnawialnych źródeł energii, medycyny przyszłości, rynku nieruchomości czy nowoczesnych usług biznesowych. Porozmawiamy również o współpracy polsko-ukraińskiej oraz polsko-niemieckiej wymianie handlowej, a także nowych obliczach nauki. Kongresowi towarzyszyć będzie przestrzeń targowa, na której będzie można odwiedzić stoiska polskich i małopolskich firm, instytucji oraz samorządów.

Idea

Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała 8 lata temu z inicjatywy Polskiej Agencji Przedsiębiorczości. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2013 roku w Katowicach i skupiła uwagę środowisk naukowych, uczelnianych, samorządowych oraz instytucjonalnych. Drugi kongres również odbył się w Katowicach, ale kolejne edycje odbywały się już w innych województwach, a gospodarzami były ich stolice: Łódź, Lublin, Zielona Góra, Poznań i Olsztyn. W 2021 roku gospodarzem VIII edycji  wydarzenia była stolica Małopolski – Kraków. W tej ostatniej edycji Kongresu wzięło udział 1700 osób stacjonarnie w ICE Kraków oraz 2600 online. Odbyły się 22 panele dyskusyjne, które zgromadziły 150 prelegentów.

Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz spotkań osób decyzyjnych ze świata nauki, biznesu, samorządu, parlamentarzystów oraz reprezentantów administracji rządowej. Kongres to platforma wymiany eksperckiej wiedzy i ogromnego doświadczenia. W dyskusji biorą udział osoby decyzyjne, tj. prezesi spółek, dyrektorzy instytucji, rektorzy uczelni, samorządowcy, politycy oraz eksperci ds. prawa i gospodarki.

Odkryj Małopolskę

Już drugi raz Polski Kongres Przedsiębiorczości zawita do województwa małopolskiego. Nadchodząca edycja ponownie odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Obiekt, w którym przez dwa dni będzie odbywał się kongres znajduje się w samym sercu miasta. Z przeszklonego holu rozpościera się widok na Zamek Królewski w Krakowie i wiślane bulwary. Dzięki swojej lokalizacji oraz wielofunkcyjności Centrum Kongresowe ICE mianowane jest biznesową i kulturalną wizytówką miasta i regionu.

Program oraz rejestracja

Zapraszamy do udziału w Kongresie oraz rejestracji na stronie www.polskikongres.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.