Innowacyjne urządzenia powstające wokół synchrotronu
Szczegółowe informacje
Dojazd do SOLARIS z Dworca Głównego i Regionalnego Dworca Autobusowego został opisany na stronie https://synchrotron.uj.edu.pl/pl_PL/dla-gosci-i-mediow/dojazd .
Opis wydarzenia
Synchrotron to zaawansowane i innowacyjne narzędzie do badań podstawowych. Dodatkowo w otoczeniu synchrotronu mogą powstawać innowacyjne urządzenia i produkty nie tylko na potrzeby naukowe ale także komercyjne. Pierwszym takim urządzeniem jest Heating Unit Controller, który został stworzony przez zespół ekspertów Solaris, aby służyć do prac próżniowych przy rozbudowie i utrzymaniu synchrotronu. Jego potencjał jest jednak znacznie szerszy i w zależności od potrzeb może znaleźć zastosowanie komercyjne. Kolejne produkty są w trakcie realizacji.
Firmy będą mogły zapoznać się z budową i zasadą działania istniejącego urządzenia oraz o sposobach jego rozbudowy pod konkretne zastosowania w przemyśle.
W trakcie pokazu na hali eksperymentalnej synchrotronu, zostaną zaprezentowane możliwości pierwszego urządzenia zbudowanego przez zespół specjalistów z SOLARIS. Urządzenie to kontroler wygrzewania (ang. Heating Unit Controller). Urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane na potrzeby prac próżniowych przy rozbudowie i utrzymaniu synchrotronu. Jednakże jego zastosowanie może być znacznie szersze i w zależności od potrzeb może znaleźć zastosowanie komercyjne.
W trakcie pokazu zainteresowane firmy będą mogły zapoznać się z budową i zasadą działania istniejącego urządzenia oraz o sposobach jego rozbudowy pod konkretne zastosowania w przemyśle.
Pokaz będzie odbywał się na hali eksperymentalnej synchrotronu. Konstruktorzy urządzenia po krótkiej prezentacji będą także odpowiadać na pytania zainteresowanych firm. Pokaz będzie trwał 20 minut. Po pokazie, będzie możliwość zwiedzenia synchrotronu – ok 30 minut.
Celem tego wydarzenia będzie zapoznanie firm z komercyjnym zastosowaniem produktów, które powstają przy synchrotronie. Przy okazji tego wydarzenia także chcielibyśmy zwrócić uwagę na potencjał synchrotronu w obszarze nie tylko naukowym, ale również przemysłowym. Wartością są także eksperci pracujący w ośrodku, którzy tworzą know-how i mogą być motorem innowacji.
Grupa docelowa to przede wszystkim dyrektorzy działów technicznych i R&D w firmach lub osoby odpowiadające za innowacje.
Drugą grupą docelową są firmy, które mogą być zainteresowane badaniami na synchrotronie.
Zobacz naszą stronę na Facebook
Odwiedź nas na LinkedIn
YOUTUBE
Sprawdź nasz kanał na YouTube
WIEDZA O
INNOWACYJNEJ MAŁOPOLSCE
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki
ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków
Kontakt
12 63 03 453
12 63 03 348
12 63 03 549
POLITYKA PRYWATNOŚCI