Innowacje w Małopolsce. Przyszłość zależy od nas.
Szczegółowe informacje
Innowacje w Małopolsce. Przyszłość zależy od nas.
21 czerwca 2021 r.
10.00
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
online
Informacje dla osób z niepełnosprawnościami:
Opis wydarzenia
Kotarski, Zylm, Kulczycka, eksperci firmy ASTOR! To m.in. tych osób posłuchamy podczas konferencji inaugurującej 11. Małopolski Festiwal Innowacji. Kontekst dyskusji nadadzą nam tematy związane z przemysłem 4.0, zieloną gospodarką, aniołami biznesu oraz koncepcją rozpoczynania od DLACZEGO Simona Sinek’a. Zapraszamy 21 czerwca do Internetu!
Konferencja Innowacje w Małopolsce. Przyszłość zależy od nas to wydarzenie, które nie tylko zainauguruje tegoroczny Małopolski Festiwal Innowacji, ale także zapoczątkuje nowy coroczny cykl otwartej dyskusji o szeroko pojętych innowacjach w Małopolsce. Zbudowaliśmy ją wokół różnych, ale bardzo ważnych z punku widzenia innowacyjności tematach. Do dyskusji zaprosiliśmy specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach, którzy wprowadzą nas w zagadnienia i wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Po każdej części konferencji zapraszamy do zadawania pytania w sesji Q&A oraz udziału w konkursach! Pamiętajmy, że Widzimy się online! – przypomina Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Tomasz Urynowicz.
Automatyzować i robotyzować? Jak najszybciej… ale z głową!
Pierwsza część konferencji poświęcona będzie automatyzacji i robotyzacji, które są wyznacznikami czwartej rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że w Polsce pracuje 15 800 robotów przemysłowych. W 2019 roku byliśmy 14 rynkiem na świecie pod względem sprzedaży robotów. Niestety, sytuacja nie wygląda już tak pozytywnie, jeśli przyjrzymy się stopniowi robotyzacji naszego przemysłu: w 2019 r. wskaźnik gęstości robotyzacji w naszym kraju wynosił zaledwie 46 robotów na 10 tys. pracowników. W porównaniu ze światowymi liderami to przepaść, ale wyraźnie odstajemy pod tym względem również od niektórych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatnie lata pokazują, że dystans ten powinien się jednak stopniowo zmniejszać. Do robotyzacji przekonują się bowiem także małe i średnie przedsiębiorstwa, które w automatyzacji produkcji dostrzegają już nie tylko szansę na szybszy rozwój, ale wręcz konieczność warunkującą zachowanie konkurencyjności.
Rozpoczynając swoją drogę w kierunku robotyzacji pojawia się jednak wiele pytań. Od czego rzeczywiście zacząć? Jakie pytania zadać na starcie? Jakich efektów oczekiwać i jak zaplanować zmianę? Czy automatyzacja, robotyzacja wystarczą? O tym wszystkim porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami i ekspertami firm i instytucji, które na co dzień są blisko najnowszych technologii dla przemysłu przyszłości. Panel poprowadzą eksperci firmy ASTOR.
Zielono nam
Żyć i działać w zgodzie na naturą czy walczyć z nią dla osiągania biznesowego zysku? Czy bycie ekologicznym zawsze oznacza ponoszenie większych kosztów? Czy opłaca się być eko-odpowiedzialnym? Czy przedsiębiorstwa dostrzegają potrzebę odpowiedzialności za środowisko? Czy innowacje powstające w małopolskich firmach mają szansę stać się rozwiązaniami powszechnymi i ogólnie dostępnymi? O tych zagadnieniach będziemy rozmawiać podczas drugiego panelu konferencji.
Rosnące oczekiwania inwestorów i przede wszystkim coraz bardziej świadome potrzeby konsumentów wymuszają zmiany. Sytuacja ta w połączeniu z coraz bardziej restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, jest olbrzymim wyzwaniem dla przedsiębiorców. Z drugiej strony to olbrzymia szansa na wykazanie się kreatywnością i znalezienie swojej przewagi konkurencyjnej. Czas zielonej gospodarki – to czas innowatorów, wizjonerów i firm potrafiących się dostosować do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
Panel poświęcony zielonej gospodarce będzie składać się z dwóch części. Podczas dyskusji panelowej rozmawiać będą przedstawiciele i eksperci firm wdrażających innowacyjne rozwiązania i instytucji odpowiedzialnych za finansowanie zadań. Dyskusję uzupełni wystąpienie Pani prof. Joanny Kulczyckiej, uznanej ekspertki w dziedzinie cicular econonomy. Przedmiotem jej prezentacji będzie rola i ocena eko-innowacji w polityce UE i Polski oraz dobre praktyki w tym zakresie.
Aniołowie są w Małopolsce
Trzeci panel to dyskusja anioła (biznesu) i dyrektora… W pierwszej roli inwestor i przedsiębiorca Paweł Zylm, w drugiej przedstawiciel agencji COBIN Angels Dominik Krawczyk.
Porozmawiają o roli aniołów biznesu, udowodnią, że oni istnieją także w Małopolsce i wcale nie są tacy bezinteresowni. Usłyszymy oczywiście czego oczekują w zamian. Podczas panelu dowiemy się w jaki sposób pozyskać kapitał niezbędny do rozwoju biznesu i w jaki sposób posiadając jedynie pomysł przekonać do swojego rozwiązania „poważnego” gracza. Przyjrzymy się doświadczeniom takich firm jak Google, Twitter, Pinterest i zastanowimy jak je wykorzystać do swojego rozwoju.
Deser i konkurs
Radek Kotarski to osoba, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Dziennikarz, przedsiębiorca, popularyzator wiedzy. Twórca kanału Polimaty, autor bestsellerowych książek, ambasador marek i innowacyjny przedsiębiorca.
Podczas wykładu „Ludzie nie kupują tego, CO wytwarzasz lub oferujesz. Ludzie kupują to DLACZEGO to robisz” analizując zdobycze współczesnej psychologii i badań zachowań konsumenckich przedstawi praktyczne metody, które pomogą w skuteczniejszym budowaniu, promowaniu i sprzedawaniu produktów Twojej firmy. Koncepcję rozpoczynania od DLACZEGO autorstwa Simona Sinek’a zaprezentuje przykładami z polskiego i małopolskiego rynku.
Na uczestników konferencji czekać będą książki Radka pt. „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej” z jego autografem złożonym specjalnie dla uczestników Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Będzie je można wygrać podczas konkursów odbywających się pomiędzy poszczególnymi częściami konferencji.
Konferencja rozpocznie się 21 czerwca o godzinie 10.00. Ze szczegółowym programem konferencji zapoznać się można tutaj. Dostępny jest tam także link do rejestracji.
Zobacz naszą stronę na Facebook
Odwiedź nas na LinkedIn
YOUTUBE
Sprawdź nasz kanał na YouTube
WIEDZA O
INNOWACYJNEJ MAŁOPOLSCE
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki
ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków
Kontakt
12 63 03 453
12 63 03 348
12 63 03 549
POLITYKA PRYWATNOŚCI