Innowacje i technologie kosmiczne w Małopolsce. VII konferencja Space Resources.

|

baner promujący konferencję

W dzisiejszym dynamicznym świecie, innowacje i rozwój technologii kosmicznych stają się kluczowymi elementami w poszukiwaniu nowych horyzontów i możliwości. Nie tylko wielkie korporacje, ale także regiony zdają sobie sprawę z potencjału, jaki tkwi w podboju kosmosu. Małopolska, znana z malowniczych krajobrazów i bogatej historii, staje się także areną dla innowacyjnych projektów kosmicznych – najbliższy już 23 i 24 maja. W tych dniach Akademia Górniczo Hutnicza będzie gościć uczestników VII edycji konferencji Space Resources.

Tegoroczna konferencja skupi się nie tylko na przyszłych koncepcjach i nowych wizjach wykorzystania zasobów kosmicznych. Przyjrzy się także sposobom wykorzystania bieżących wyników badań w zakresie wydobycia, transportu i produkcji zasobów kosmicznych w przestrzeni kosmicznej oraz sposobów rozwoju osad na Księżycu i Marsie. Celem Konferencji Space Resources 2024 jest zgromadzenie czołowych międzynarodowych badaczy, programistów i praktyków w celu kultywowania synergicznej wymiany pomysłów i praktyk.

Więcej informacji o konferencji oraz rejestracja dostępna jest tutaj.

Małopolska sięga w stronę gwiazd

Wydarzenia tego typu, projekty z udziałem międzynarodowych partnerów, wsparcie dla przedsiębiorców i start-upów oraz intensywny rozwój infrastruktury oraz sprawiają, że Małopolska staje się miejscem, gdzie innowacyjne pomysły przekładają się na rzeczywiste sukcesy. To region Polski, którego serce bije rytmem postępu, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, tworząc inspirującą przestrzeń dla tych, którzy chcą być częścią innowacyjnej przyszłości. Technologie kosmiczne to nieodłączna, a wręcz kluczowa część tej przyszłości. Kilka lat temu rozpoczęła się nowa era eksploracji kosmosu. Nowe obiekty i technologie kosmiczne są obecnie szeroko badane, a sam kosmos staję się napędem dla ziemskich innowacji. Małopolska, zamiast pozostawać jedynie w cieniu wielkich miast i firm, kroczy śmiało w kierunku gwiazd, otwierając przed nami nowe możliwości i perspektywy jakich do tej pory nawet nie dostrzegaliśmy.

To m.in. dlatego Małopolska w 2022 roku przystąpiła do międzynarodowego stowarzyszenia NEREUS. Nasze województwo jest trzecim regionem z Polski, które należy do Stowarzyszenia Regionów Europejskich Wykorzystujących Technologie Kosmiczne. To ważne przedsięwzięcie dla rozwoju branży kosmicznej w Małopolsce. Przede wszystkim jest to okazja do zaistnienia w środowisku oraz ogromna szansa na impuls do rozwoju gospodarczego wszystkich branż związanych mocniej lub słabiej z przemysłem kosmicznym. A to w efekcie pozytywnie wpłynie na rozwój i konkurencyjność całego regionu.