Forum Obserwacji Ziemi 2023 w Małopolsce!

|

baner promujący Forum Obserwacji Ziemi

Już 8 listopada Małopolska będzie gospodarzem niezwykłego wydarzenia. W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się dwudniowe Forum Obserwacji Ziemi 2023. To już czwarta jego edycja. Tym razem odbędzie się pod hasłem „Nowe Horyzonty Obserwacji Ziemi”. Zapraszamy!

Forum Obserwacji Ziemi to wyjątkowe wydarzenie pośród wielu innych dotyczących wykorzystywania danych satelitarnych. Wyjątkowe, bo przeznaczone dla szerokiego grona uczestników z różnych środowisk, umożliwiające dyskusję oraz wymianę wiedzy i poglądów.

Pierwszego dnia Forum swoją działalność zaprezentuje stowarzyszenie NEREUS, czyli jedyna w Europie sieć tematyczna, która reprezentuje interesy europejskich regionów wykorzystujących technologie kosmiczne. Województwo Małopolskie jest jej aktywnym członkiem.

Podczas sesji inauguracyjnej, przedstawiony zostanie tworzony przez Polską Agencję Kosmiczną Narodowy System Informacji Satelitarnej (NSIS). Celem tego interoperacyjnego, krajowego system odbioru, przechowywania, przetwarzania i udostępniania danych satelitarnych wraz z niezbędną infrastrukturą, jest dostarczanie serwisów monitoringowych, produktów satelitarnych, narzędzi analitycznych oraz usług i serwisów opartych na danych satelitarnych.

Zaplanowane na ten dzień sesje dotyczyć będą z kolei danych satelitarnych w instytucjach publicznych, sztucznej inteligencji w analizie obrazów, monitorowania środowiska oraz skutków zmian klimatu.

W drugim dniu wydarzenia (09.11.) odbędzie się debata panelowa pt. „Przyszłość systemów obserwacji Ziemi w Polsce”. Po debacie przewidziano sesję dotyczącą infrastruktury i narzędzi oraz sesję na temat mikrosatelitów (potencjału danych wysokorozdzielczych).

Ostatnim punktem FOZ, dla zainteresowanych osób, będzie zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Organizatorem Forum Obserwacji Ziemi jest Polska Agencja Kosmiczna. Partnerem głównym tej edycji wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Forum odbędzie się w dniach 8-9 listopada w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Więcej informacji o wydarzeniu, szczegółowy program oraz formularz rejestracji dostępne są tutaj.