Trwa Małopolski Festiwal Innowacji!

|

zdjęcie z konferencji inaugurującej MFI

Od poniedziałku trwa 10. Małopolski Festiwal Innowacji. Inny niż dotychczasowe, bo i czasy nadeszły inne. Spotykamy się online, dzięki czemu udział w Festiwalu można wziąć z każdego miejsca w Polsce.

Podczas Festiwalu spotykamy się, wymieniamy doświadczenia, poznajemy know how, nowe technologie, wynalazki oraz niezwykłych ludzi. Wydarzenie już po raz dziesiąty łączy różnorodne małopolskie środowiska w celu promocji innowacyjności i przedsiębiorczości.

Małopolski Festiwal Innowacji to przede wszystkim czas spotkań i dzielenia się wiedzą. Spotykamy się by tworzyć klimat i warunki do rozwoju innowacyjnej gospodarki. Jej podstawą jest informacja i współpraca. Podczas wydarzeń spotykają się przedsiębiorcy, naukowcy, studenci, przedstawiciele administracji. To te środowiska tworzą regionalny system innowacji. To współpraca między nimi, wzajemne wsparcie decyduje o małych innowacjach w firmach, opracowanych technologiach czy też wspólnych projektach. One wszystkie mają później przełożenie na całą regionalną gospodarkę. MFI to ważny krok w budowie gospodarki opartej na wiedzy

– mówił podczas otwarcia wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz.

Festiwal zainaugurowała konferencja Mnożenie przez współdzielenie – sharing economy, dlaczego warto!? Dzięki niezwykłym ekspertom zostało poruszonych wiele interesujących kwestii, między innymi: czy Polacy są gotowi na rozwiązania gospodarki współdzielenia, jakie są jej niewykorzystane możliwości i potencjał, jaką rolę odgrywa zaufanie dla całej idei. Dzień później mieliśmy możliwość wzięcia udziału w trzech warsztatach z serii Przy kawie o innowacjach. Rozmawialiśmy o przyspieszonej transformacji cyfrowej społeczeństwa, o customer experience oraz o kreowaniu wizerunku marki. Do dyskusji zaprosiliśmy ekspertów znających te tematy od podszewki. Pod artykułem znajdziecie galerię zdjęć z tych wydarzeń.

Od poniedziałku, aż do niedzieli odbywają się wydarzenia partnerskie. Jest ich w sumie niemal 40, a zorganizowane zostały przez naszych partnerów – 14 firm, instytucji oraz jednostek naukowych i badawczo-rozwojowych. Z pełnym programem Festiwalu zapoznacie się tutaj.