Mnożenie przez współdzielenie – sharing economy, dlaczego warto?

Szczegółowe informacje

Nazwa wydarzenia:

Mnożenie przez współdzielenie – sharing economy, dlaczego warto!?

Data wydarzenia:

19 października 2020 r.

Godzina wydarzenia:

13:00 – 15:00

Rejestracja:
Organizator:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Strona WWW organizatora:
Miejsce wydarzenia:
online
Informacje dla osób niepełnosprawnych:

Opis wydarzenia

Idea dzielenia się jest nam znana już od dawna jednak to dziś nasze podejście do własności ulega gwałtownej zmianie. Dzisiaj nie musimy kupować samochodu czy roweru, aby poruszać się po mieście, nie musimy zaopatrywać się w drogie narzędzia i maszyny by wykonać remont czy uszyć firankę. Dzisiaj możemy dzielić się niemal wszystkim – zasobami, umiejętnościami, usługami, przestrzenią. Ograniczeniem dla tej idei jesteśmy tylko my i nasze przyzwyczajenia.

Sukces sharing economy nie byłby możliwy bez dynamicznie rozwijającej się digitalizacji. Ona daje nam odpowiednie narzędzia i pozwala na obniżenie kosztów transakcyjnych sprawiając ze dzielenie staje się szybsze, prostsze oraz dostępne w dużo większej skali.

Gospodarka współdzielenia przenika wszystkie sektory gospodarki. Z przeprowadzonych badań PwC wynika, że ok 40% dorosłych Polaków słyszało o serwisach, dzięki którym osoby prywatne odpłatnie świadczą usługi, np. BlaBlaCar, Airbnb, Uber, JadeZabiore, Polak Potrafi, itp., z czego 26% aktywnie z nich korzysta.

Fundamentem sharing economy jest niewątpliwe zaufanie. Mimo, że zaufanie nie jest mocną stroną Polaków to, idea współdzielenia rośnie w siłę oraz staje się coraz bardzie popularna. Idea ta budzi naszą kreatywność i zaangażowanie. Wiele platform sharingowych powstaje właśnie w Polsce i odnosi międzynarodowe sukcesy.

Więcej o konferencji można dowiedzieć się tutaj.

FACEBOOK

Zobacz naszą stronę na Facebook

LINKEDIN

Odwiedź nas na LinkedIn

YOUTUBE

Sprawdź nasz kanał na YouTube

WIEDZA O
INNOWACYJNEJ MAŁOPOLSCE

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki

ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków

Kontakt

12 63 03 453

12 63 03 348

12 63 03 549

POLITYKA PRYWATNOŚCI