Konferencja „GO GREEN – Hydrogen solutions from Poland and Belgium”

|

baner promujący konferencję

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na polsko-belgijską konferencję poświęconą technologiom wodorowym pt. „GO GREEN – Hydrogen solutions from Poland and Belgium”, która odbędzie się 9 czerwca w Brukseli.

Wodór staje się coraz ważniejszym źródłem wykorzystywanym w energetyce, w związku z tym dla decydentów politycznych i zainteresowanych stron z branży kluczowe znaczenie ma zacieśnienie współpracy, międzysektorowy dialog i dzielenie się wiedzą, tak aby zapewnić realizację globalnej gospodarki wodorowej. Przejście na ekologiczny wodór pomoże również zmniejszyć zależność Europy od importu paliw kopalnych.

Konferencja Go Green Hydrogen skupi liderów rządu, badań, innowacji i sektora prywatnego z Polski i Belgii, a jej celem jest dyskusja i wymiana doświadczeń służących rozwojowi przemysłu wodorowego oraz omówienie kolejnych kroków w budowaniu strategicznych partnerstw w zakresie transformacji energetycznej.

Potwierdzenie udziału w Konferencji należy przesłać najpóźniej do 30 maja br. na adres: bruksela.amb.sekretariat1@msz.gov.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.gov.pl.

Do pobrania: