Innowacje w Małopolsce. Przyszłość zależy od nas.

Szczegółowe informacje

Nazwa wydarzenia:

Innowacje w Małopolsce. Przyszłość zależy od nas.

Data wydarzenia:

21 czerwca 2021 r.

Godzina wydarzenia:

10.00

Rejestracja:
Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Miejsce wydarzenia:

online

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami:

Opis wydarzenia

Kotarski, Zylm, Kulczycka, eksperci firmy ASTOR! To m.in. tych osób posłuchamy podczas konferencji inaugurującej 11. Małopolski Festiwal Innowacji. Kontekst dyskusji nadadzą nam tematy związane z przemysłem 4.0, zieloną gospodarką, aniołami biznesu oraz koncepcją rozpoczynania od DLACZEGO Simona Sinek’a. Zapraszamy 21 czerwca do Internetu!

Konferencja Innowacje w Małopolsce. Przyszłość zależy od nas to wydarzenie, które nie tylko zainauguruje tegoroczny Małopolski Festiwal Innowacji, ale także zapoczątkuje nowy coroczny cykl otwartej dyskusji o szeroko pojętych innowacjach w Małopolsce. Zbudowaliśmy ją wokół różnych, ale bardzo ważnych z punku widzenia innowacyjności tematach. Do dyskusji zaprosiliśmy specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach, którzy wprowadzą nas w zagadnienia i wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Po każdej części konferencji zapraszamy do zadawania pytania w sesji Q&A oraz udziału w konkursach! Pamiętajmy, że Widzimy się online! – przypomina Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Tomasz Urynowicz.

Automatyzować i robotyzować? Jak najszybciej… ale z głową!

Pierwsza część konferencji poświęcona będzie automatyzacji i robotyzacji, które są wyznacznikami czwartej rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że w Polsce pracuje 15 800 robotów przemysłowych. W 2019 roku byliśmy 14 rynkiem na świecie pod względem sprzedaży robotów. Niestety, sytuacja nie wygląda już tak pozytywnie, jeśli przyjrzymy się stopniowi robotyzacji naszego przemysłu: w 2019 r. wskaźnik gęstości robotyzacji w naszym kraju wynosił zaledwie 46 robotów na 10 tys. pracowników. W porównaniu ze światowymi liderami to przepaść, ale wyraźnie odstajemy pod tym względem również od niektórych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatnie lata pokazują, że dystans ten powinien się jednak stopniowo zmniejszać. Do robotyzacji przekonują się bowiem także małe i średnie przedsiębiorstwa, które w automatyzacji produkcji dostrzegają już nie tylko szansę na szybszy rozwój, ale wręcz konieczność warunkującą zachowanie konkurencyjności.

Rozpoczynając swoją drogę w kierunku robotyzacji pojawia się jednak wiele pytań. Od czego rzeczywiście zacząć? Jakie pytania zadać na starcie? Jakich efektów oczekiwać i jak zaplanować zmianę? Czy automatyzacja, robotyzacja wystarczą? O tym wszystkim porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami i ekspertami firm i instytucji, które na co dzień są blisko najnowszych technologii dla przemysłu przyszłości. Panel poprowadzą eksperci firmy ASTOR.

Zielono nam

Żyć i działać w zgodzie na naturą czy walczyć z nią dla osiągania biznesowego zysku? Czy bycie ekologicznym zawsze oznacza ponoszenie większych kosztów? Czy opłaca się być eko-odpowiedzialnym? Czy przedsiębiorstwa dostrzegają potrzebę odpowiedzialności za środowisko? Czy innowacje powstające w małopolskich firmach mają szansę stać się rozwiązaniami powszechnymi i ogólnie dostępnymi? O tych zagadnieniach będziemy rozmawiać podczas drugiego panelu konferencji.

Rosnące oczekiwania inwestorów i przede wszystkim coraz bardziej świadome potrzeby konsumentów wymuszają zmiany. Sytuacja ta w połączeniu z coraz bardziej restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, jest olbrzymim wyzwaniem dla przedsiębiorców. Z drugiej strony to olbrzymia szansa na wykazanie się kreatywnością i znalezienie swojej przewagi konkurencyjnej. Czas zielonej gospodarki – to czas innowatorów, wizjonerów i firm potrafiących się dostosować do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Panel poświęcony zielonej gospodarce będzie składać się z dwóch części. Podczas dyskusji panelowej rozmawiać będą przedstawiciele i eksperci firm wdrażających innowacyjne rozwiązania i instytucji odpowiedzialnych za finansowanie zadań. Dyskusję uzupełni wystąpienie Pani prof. Joanny Kulczyckiej, uznanej ekspertki w dziedzinie cicular econonomy. Przedmiotem jej prezentacji będzie rola i ocena eko-innowacji w polityce UE i Polski oraz dobre praktyki w tym zakresie.

Aniołowie są w Małopolsce

Trzeci panel to dyskusja anioła (biznesu) i dyrektora… W pierwszej roli inwestor i przedsiębiorca Paweł Zylm, w drugiej przedstawiciel agencji COBIN Angels Dominik Krawczyk.

Porozmawiają o roli aniołów biznesu, udowodnią, że oni istnieją także w Małopolsce i wcale nie są tacy bezinteresowni. Usłyszymy oczywiście czego oczekują w zamian. Podczas panelu dowiemy się w jaki sposób pozyskać kapitał niezbędny do rozwoju biznesu i w jaki sposób posiadając jedynie pomysł przekonać do swojego rozwiązania „poważnego” gracza. Przyjrzymy się doświadczeniom takich firm jak Google, Twitter, Pinterest i zastanowimy jak je wykorzystać do swojego rozwoju.

Deser i konkurs

Radek Kotarski to osoba, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Dziennikarz, przedsiębiorca, popularyzator wiedzy. Twórca kanału Polimaty, autor bestsellerowych książek, ambasador marek i innowacyjny przedsiębiorca.

Podczas wykładu „Ludzie nie kupują tego, CO wytwarzasz lub oferujesz. Ludzie kupują to DLACZEGO to robisz” analizując zdobycze współczesnej psychologii i badań zachowań konsumenckich przedstawi praktyczne metody, które pomogą w skuteczniejszym budowaniu, promowaniu i sprzedawaniu produktów Twojej firmy. Koncepcję rozpoczynania od DLACZEGO autorstwa Simona Sinek’a zaprezentuje przykładami z polskiego i małopolskiego rynku.

Na uczestników konferencji czekać będą książki Radka pt. „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej” z jego autografem złożonym specjalnie dla uczestników Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Będzie je można wygrać podczas konkursów odbywających się pomiędzy poszczególnymi częściami konferencji.

Konferencja rozpocznie się 21 czerwca o godzinie 10.00. Ze szczegółowym programem konferencji zapoznać się można tutaj. Dostępny jest tam także link do rejestracji.

Serdecznie zapraszamy!
WidziMY się online!

kolaż z prelegentami konferencji

FACEBOOK

Zobacz naszą stronę na Facebook

LINKEDIN

Odwiedź nas na LinkedIn

YOUTUBE

Sprawdź nasz kanał na YouTube

WIEDZA O
INNOWACYJNEJ MAŁOPOLSCE

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki

ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków

Kontakt

12 63 03 453

12 63 03 348

12 63 03 549

POLITYKA PRYWATNOŚCI