Innowacje w Małopolsce. Myślimy horyzontalnie

Szczegółowe informacje

Data wydarzenia:

21 czerwca 2022 r.

Godzina wydarzenia:

13.00-16.30

Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Miejsce wydarzenia:

online

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami:

Opis wydarzenia

Cenieni eksperci. Trzy bloki tematyczne. Trzy i pół godziny wystąpień i dyskusji wokół tematyki innowacji, kreatywności, cyfrowej transformacji, a także fake newsów i dezinformacji. Zapraszamy na konferencję główną 12. Małopolskiego Festiwal Innowacji, a chwilę później na panel „Przy kawie o innowacjach”! Już 21 czerwca!Kto nie idzie do przodu, ten się cofa

W czasach bardzo szybkiego rozwoju i obecnych dynamicznych zmian konieczne jest nadążanie za nimi, bycie o krok przed nimi, a być może nawet ich determinowanie. Oderwanie się od utartej drogi, i próba zastosowania rozwiązań nowych i niekonwencjonalnych to ogromne ryzyko, ale jednocześnie ogromna szansa na prześcignięcie konkurencji i zysk. Takie ryzyko warto podjąć w Małopolsce – to doskonałe miejsce, „by wyjść poza ramy”. Małopolska to, wg. Indeksu Millenium, drugi pod względem innowacyjności region w Polsce. Eksportujemy towary o wartości ponad 10 mld euro rocznie. Małopolskie firmy docierają ze swoimi produktami oraz usługami do najdalszych zakątków całego świata.

Podczas pierwszego panelu „Innowacyjność i kreatywność – małopolskie doświadczenia, światowe osiągnięcia. Technologie, pomysły, rozwiązania jako regionalna przewaga konkurencyjna” porozmawiamy o tym jak zacząć, jak zbudować przewagę konkurencyjną. Zastanowimy się czy innowacje to słowo klucz i czy Małopolska może być trampoliną do międzynarodowych sukcesów? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni przez nas eksperci: Tematykę tę przybliżą nam doświadczeni przedsiębiorcy i innowatorzy: Paweł Przewięźlikowski – współzałożyciel oraz prezes Zarządu Ryvu Therapeutics, Stefan Życzkowski – założyciel i wieloletni prezes Zarządu ASTOR, Krzysztof Mędrala – Prezes Zarządu MedApp S.A oraz Tomasz Filipów – Prezes Zarządu DISKUS Polska sp. z o.o.

Cyberprzestępcy, złośliwe oprogramowanie i fake newsy

Magdalena Chelly to wielokrotnie nagradzana światowa liderka cyberbezpieczeństwa. Została uznana przez ISFEC Global za jedną z 20 najbardziej wpływowych osobowości w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w 2017 i 2021 roku. To ona nada ton dyskusji podczas drugiego panelu konferencji zatytułowanego: „Cyfrowa transformacja – czy biznes, administracja i my sami gotowi jesteśmy na rewolucyjne zmiany? Siła technologicznych liderów”. W rozmowie weźmie także udział Piotr Mieczkowski – Dyrektor zarządzający z Fundacji Digital Poland oraz walczący na pierwszej linii frontu Michał Leski – Detektyw sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Nasi eksperci opowiedzą m.in. o tym jakie szanse i jakie zagrożenia niesie za sobą cyfryzacja, z jakimi wiąże się wyzwaniami i jak w tym wszystkim dbać o swoje cyberbezpieczeństwo. Kontekst dyskusji nadadzą dynamiczne zmiany ostatnich dwóch lat, które znaczną część naszego codziennego życia przeniosły do sieci. Odbywało się to w tempie i skali nigdy dotąd niespotykanej. Cyfryzacja otworzyła drzwi do rozwoju, stworzyła niesłychane i niemal nieograniczone możliwości, ale równocześnie naraziła nas na niebezpieczeństwa, na które wielu nie było, i nadal nie jest przygotowanych.

W temacie sieciowych zagrożeń pozostaniemy także podczas wystąpienia naszej kolejnej ekspertki – Janiny Bąk. Autorka blogu JaninaDaily.com i kanału „Statystycznie rzecz biorąc” na YouTube przybliży nam temat fake newsów i dezinformacji. W swoim wystąpieniu opowie o etapach, przez które powinniśmy przejść, żeby móc ocenić, czy danej informacji możemy ufać. Przedstawi narzędzia, które mogą pomóc nam weryfikować doniesienia w mediach i social mediach oraz sposoby jak reagować, gdy na fałszywe i szkodliwe wiadomości natrafimy. To niezwykle aktualne zagadnienie, o istotności którego od 24 lutego przekonujemy się niemal codziennie. Na początku marca Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych zanotował wzrost incydentów dezinformacji o 20000%!

Konferencja będzie emitowana online ze studia usytuowanego w krakowskim Muzeum Armii Krajowej. Szczegółowy program konferencji, informacje o prelegentach oraz link do rejestracji dostępne są tutaj.

Małopolski Festiwal Innowacji, w tym konferencja główna, organizowany jest dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach projektu Innowacyjna Małopolska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-202).

FACEBOOK

Zobacz naszą stronę na Facebook

LINKEDIN

Odwiedź nas na LinkedIn

YOUTUBE

Sprawdź nasz kanał na YouTube

WIEDZA O
INNOWACYJNEJ MAŁOPOLSCE

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki

ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków

Kontakt

12 63 03 453

12 63 03 348

12 63 03 549

POLITYKA PRYWATNOŚCI