11. Małopolski Festiwal Innowacji właśnie się rozpoczął!

|

prelegenci konferencji

To był zdecydowanie najgorętszy początek Małopolskiego Festiwalu Innowacji w całej jego historii! I to nie tylko ze względu na iście tropikalną temperaturę panującą w Małopolsce. Gorąco było od innowacji, wiedzy i niezwykłej atmosfery, w którą wprowadziła nas bliskość kreatywnych ludzi i zaprojektowanych przez nich robotów. Festiwal powitaliśmy konferencją o znamiennym tytule „Przyszłość zależy od nas.”

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz otwierając konferencję i cały Festiwal powitał uczestników wydarzenia podkreślając, że już po raz jedenasty spotykamy się, by rozmawiać o innowacjach w Małopolsce:

Małopolska już po raz jedenasty zaprosiła do dyskusji o innowacyjności i przedsiębiorczości. Znów spotykamy się w gronie małopolskich innowatorów, którzy kształtują biznesowy i naukowy charakter regionu. Cieszę się, że mamy okazję rozmawiać o przyszłości, innowacjach, pokazywać osiągnięcia małopolskich firm i naukowców. Jestem dumny, że Małopolska to jeden z najbardziej innowacyjnych regionów w Polsce, i że nieustannie wspólnie podejmujemy działania, które przybliżają nas do europejskiej innowacyjnej czołówki. Wierzę, że dzięki wspólnym wysiłkom przyszłość będzie należeć do nas!

– powiedział Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Podczas konferencji, która nadawana była z ASTOR Robotics Center rozmawialiśmy o automatyzacji i robotyzacji. Eksperci zgodnie stwierdzili, że nie ma odwrotu od tych wyznaczników czwartej rewolucji przemysłowej. Każda firma, która chce być konkurencyjna musi przekonać się do automatyzacji. Im szybciej tym lepiej. Konkurencja na nas nie będzie czekać, a dzisiejsze opóźnienia względem niej trudno będzie nadrobić w przyszłości. Tematyka drugiego panelu podążyła w kierunku koloru zielonego. Zdominowała go zielona gospodarka i gospodarka obiegu zamkniętego. Poznaliśmy niezwykłe małopolskie rozwiązania wdrażające w codzienne życie te idee i dowiedzieliśmy się co robić, by zarabiając równocześnie pomagać planecie. Dzięki trzeciemu panelowi poznaliśmy anioła… biznesu i dowiedzieliśmy się jak go odznaleźć prowadząc firmę i zachęcić do zainteresowania naszym pomysłem. Wielki finałem był występ Radka Kotarskiego. Dziennikarz i twórca „Polimatów”, którego niezwykle przyjazny i charakterystyczny ton wypowiedzi rozpoznawalny jest w całej Polsce, mówił o koncepcji rozpoczynania DLACZEGO Simona Sinek’a. Przybliżył nam jej założenia i dowodził jej słuszności na przykładzie małopolskich wynalazków. Radek podzielił się z uczestnikami swoją książką z autografem, która była do wygrania podczas konferencji.

Było dużo wiedzy, inspiracji, spotkaliśmy niezwykłych i kreatywnych ludzi. A to dopiero początek! Przed nami cały tydzień innowacyjnych wrażeń! Obiecujemy, że nadal będzie gorąco, ciekawie i rzecz jasna innowacyjnie!

Małopolski Festiwal Innowacji trwa cały tydzień, od 21 do 27 czerwca. Większość wydarzeń odbywa się online. Szczegółowy program dostępny jest tutaj. Szczególnie serdecznie zapraszamy na jutrzejsze panele Przy kawie o innowacjach.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych:

FB: https://www.facebook.com/innowacyjnamalopolska

YT: https://www.youtube.com/c/InnowacyjnaMałopolska

Innowacje to MY!

Galeria zdjęć z konferencji