Senior w świecie nowych technologii

Szczegółowe informacje

Nazwa wydarzenia:

Senior w świecie nowych technologii

Data wydarzenia:

15.06.2019 r.

Godzina wydarzenia:

10:00-12:00

Rejestracja:

Tak – Zapisy na konsultacje będą prowadzone pod numerem telefonu 798921638, e-mail: e.zytynskachwast@interia.pl. Będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.

Organizator:

Fundacja Geriatrics

Strona WWW organizatora:
http://fundacjageriatrics.pl/
Miejsce wydarzenia:
Kraków, ul. Drożdżowa 2
Jak dojechać:
Dojazd na miejsce warsztatów, tj. ul. Drożdżowa 2 jest możliwy z pętli tramwajowej Nowy Bieżanów . Przejazd jest autobusem nr 133 z przystanku Nowy Bieżanów do przystanku Bieżanów Drożdżownia SKA, z którego należy przejść pieszo w kierunku ulicy Drożdżowej około 100m (2 minuty). Ewentualnie dojazd pociągiem z dworca PKP Kraków Główny do stacji Kraków-Drożdżownia, a następnie przejść pieszo w kierunku ulicy Drożdżowej około 100m (2 minuty).Przeszkodą dla osób niepełnosprawnych są schody do budynku ( 5 stopni)

Opis wydarzenia

Fundacja Geriatrics zaprasza wszystkie chętne osoby 50+, zamieszkałe w Krakowie, do udziału w bezpłatnym warsztacie komputerowych dla początkujących, organizowanych w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Celem warsztatu jest wsparcie seniorów w nadążeniu za zmieniającą się rzeczywistością, wprowadzenie w trudny świat nowoczesnych technologii i pokonanie obaw wynikających z braku wiedzy w tym zakresie. Kurs komputerowy, który Państwu proponujemy, w miłej, przyjaznej atmosferze, w towarzystwie innych seniorów, pozwoli:

  • nauczyć się praktycznej obsługi komputera, np.: pisania i drukowania tekstów (listów, wspomnień),
  • zgłębić tajemnice Internetu, jako niewyczerpanego źródła wiedzy (realizacja zainteresowań, wyszukiwanie informacji) i narzędzia porozumiewania się na odległość (z dziećmi, wnukami czy innymi seniorami),
  • poznać zasady działania komputera i poradzić sobie z komputerowymi problemami.

Nowe media stanowią dla seniorów nie tylko łatwo dostępne źródło informacji, lecz również umożliwiają kontakty z najbliższymi, urozmaicają funkcjonowanie w społeczeństwie, formują postawy i rozwijają zainteresowania.

Warsztat „Senior w świecie nowych technologii” skierowany jest do grupy 12 osób 50+, w szczególności uczestników CAS i Klubu Seniora z Krakowa, którzy chcą nabyć podstawowe umiejętności obsługi komputera, Internetu, nauczyć się np.: pisania i drukowania tekstów (listów, wspomnień), itp. Warsztat będzie trwał 2 godziny i ma na celu zachęcić seniorów do dalszego bezpłatnego nabywania wiedzy z zakresu obsługi komputera, pod okiem instruktora w Kawiarence Seniora CAS Geriatrics, znajdującej się w Krakowie, ul. Drożdżowa 2.

FACEBOOK

Zobacz naszą stronę na Facebook

LINKEDIN

Odwiedź nas na LinkedIn

YOUTUBE

Sprawdź nasz kanał na YouTube

WIEDZA O
INNOWACYJNEJ MAŁOPOLSCE

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki

ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków

Kontakt

12 63 03 453

12 63 03 348

12 63 03 549

POLITYKA PRYWATNOŚCI