Znamy laureatów konkursu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”
W ramach siódmej edycji programu w Małopolsce zostanie zrealizowanych 21 projektów dedykowanych m.in. startupowcom, środowiskom kreatywnym i technologicznym oraz osobom, które stawiają pierwsze kroki w biznesie. Wśród konkursowych projektów dominują przede wszystkim te związane z wydarzeniami technologicznymi służącymi rozwojowi kompetencji startupów i osób prowadzących własne biznesy, jak również te związane z wymianą wiedzy, doświadczeń czy nawiązywaniem kontaktów biznesowych. Dofinansowanie otrzymały także projekty związane z rozwojem sektora kreatywnego.
Dotację w łącznej wysokości 375 tys. zł otrzyma aż 17 projektów obecnych na małopolskiej arenie od lat. Wśród nich warto wymienić m.in.:
- Finał Smogathonu – czyli zwieńczenie międzynarodowego wydarzenia, którego celem jest walka ze smogiem za pomocą nowoczesnych technologii. Finał w Krakowie jest podsumowaniem działań realizowanych w ciągu całego roku podczas półfinałów w 6 miastach świata, które również mają problemy ze smogiem (m.in. Londyn, Warszawa, Berkeley, New Delphi),
- TEDxKazimierz – to lokalna odsłona konferencji organizowanej na licencji TED. Uczestnikom przedstawia się idee powiązane z dzielnicą Kazimierz oraz inne, wpisujące się w atmosferę miejsca, jego mieszanki kulturowej, światopoglądowej i artystycznej,
- KFF Industry 2019 – to cykl wydarzeń skierowanych do przedstawicieli branży filmowej z Polski i zagranicy, stymulujący rozwój kompetencji producentów i twórców filmów dokumentalnych i animowanych w zakresie produkcji i koprodukcji, umożliwiający nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych z partnerami z Polski i zagranicy. Wydarzenie odbywa się rokrocznie jako wydarzenie towarzyszące Krakowskiemu Festiwalowi Filmowemu,
- #digitalfest 2019 – to największa bezpłatna konferencja o nowych technologiach w biznesie, marketingu i sprzedaży. Celem wydarzenia jest edukacja w zakresie kompetencji cyfrowych oraz promowanie działań i postaw związanych z digitalizacją biznesu.
Pozostałe 125 tys. zł otrzymają 4 projekty, które odbędą się po raz pierwszy. Wśród nich znalazły się m.in.:
- InnoMaker – to cykl 5 warsztatów służących identyfikacji pomysłów w obszarze designu, rzemiosła i branż kreatywnych oraz konkurs pomysłów na rozwiązania/produkty ułatwiające codzienne życie. Zwycięski projekt będzie mógł zostać zrealizowany w pracowniach oferowanych przez FabLab Małopolska.
- program pre-akceleracyjny Dragons Cave i Demo Day – cykl warsztatów i sesji mentoringowych dla osób/firm chcących rozwijać swoje pomysły biznesowe. Zorganizowane zostanie też wydarzenie finałowe – konkurs dla start-upów Dragons Cave Pitch (Demo Day), podczas którego projekty, nad którymi pracowano w trakcie program (ok. 8 tyg.), zostaną zaprezentowane aniołom biznesu, inwestorom, partnerom oraz publiczności.
Przypomnijmy, że program Małopolska – tu technologia staje się biznesem jest realizowany rokrocznie począwszy od 2013 roku. Celem programu jest wzmocnienie potencjału wydarzeń i spotkań technologicznych oraz związanych z sektorem kreatywnym, a przez to promocja Małopolski jako regionu wspierającego rozwój przedsiębiorczości opartej na nowych technologiach. Do tej pory, w ramach sześciu edycji programu, województwo wsparło 100 przedsięwzięć, w których uczestniczyło ok. 88 tys. osób.
Zobacz listę zwycięskich wydarzeń, organizujących je podmiotów oraz wysokość wsparcia, jakie otrzymają z budżetu województwa małopolskiego.
KOORDYNATOR MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI
Departament Nadzoru Właścicielskiego
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków
Organizacja
12 63 03 474
mfi@umwm.pl
Promocja
12 63 03 393
mfi@umwm.pl