VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości w Małopolsce!

|

VIII Polski Kongres Przedsiębiorczośći

2500 uczestników, 150 prelegentów, ponad 20 paneli dyskusyjnych – tak w liczbach przedstawia się największe mobilne wydarzenie gospodarcze w Polsce, które odbywa się właśnie w stolicy Małopolski. Mowa o VIII Polskim Kongresie Przedsiębiorczości. W inauguracji wydarzenia, którego Małopolska jest Partnerem Regionalnym, wziął udział marszałek Witold Kozłowski.

Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz spotkań wybitnych osobistości ze świata nauki, biznesu, samorządu, parlamentarzystów oraz reprezentantów administracji rządowej. Kongres to platforma wymiany eksperckiej wiedzy i ogromnego doświadczenia. W dyskusji biorą udział prezesi spółek, dyrektorzy instytucji, rektorzy uczelni, samorządowcy, politycy oraz eksperci ds. prawa i gospodarki.

Marszałek Witold Kozłowski, otwierając wydarzenie, które w tym roku odbywa się w Krakowie, w Centrum Kongresowym ICE, podkreślił ogromny potencjał naszego regionu, który z coraz większymi sukcesami wykorzystujemy.

Nasz region jest wymarzonym miejscem na tego typu spotkania. Bo Małopolska to atrakcje turystyczne, cenne zabytki, wyjątkowe tradycje i niepowtarzalna kultura. Ale to także kreatywni, pracowici mieszkańcy, prężne krajowe i zagraniczne firmy, prestiżowe uczelnie oraz miejsce powstawania nowoczesnych technologii i wynalazków

– mówił marszałek Witold Kozłowski. Po czym dodał:

Małopolska ma potencjał i coraz lepiej go wykorzystuje. Nasz rozwój oparty jest na siedmiu inteligentnych specjalizacjach, stanowiących priorytetowe branże dla regionalnej gospodarki tj. nauki o życiu, energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, chemia, produkcja metali, elektrotechnika i przemysł maszynowy oraz przemysły kreatywne i czasu wolnego.

Tegoroczna, VIII edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości rozpoczęła się 5 października. W ten pierwszy dzień kongresu zrealizowano wizyty studyjne w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów, Showroomie Przemysłu 4.0 Mitsubishi Electric oraz konferencje w Filharmonii Krakowskiej „Sektor kreatywny – przemysł przyszłości”. Zasadnicza część kongresu wystartowała 6 października. Areną dyskusji, spotkań i wystaw jest Centrum Kongresowe ICE Kraków. Po konferencji prasowej, odbyła się sesja inauguracyjna, w której wziął udział marszałek Witold Kozłowski. Dyskutowano m.in. o roli polskich czempionów w kształtowaniu gospodarki, o perspektywie budżetowej UE w kontekście polskich interesów czy o roli regionalnych władz samorządowych we wspieraniu przedsiębiorców.

Podczas wydarzenia, marszałek Witold Kozłowski wręczył nagrody laureatom Polskiej Nagrody Innowacyjności oraz Liderom Rozwoju Regionalnego.

Przed nami jeszcze dzisiejsze popołudnie i galowy wieczór oraz cały jutrzejszy dzień spotkań i dyskusji. Ze szczególowym programem można zapoznać się tutaj.