Przy kawie o innowacjach #1

Szczegółowe informacje

Data wydarzenia:

7 czerwca 2022 r.

Godzina wydarzenia:

13.30-17.30

Miejsce wydarzenia:

stacjonarnie: Krakowski Park Technologiczny, Kraków, ul. Podole 60 oraz online

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami:

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na pierwszą w Polsce Regionalną Konferencję Inicjatywy Awangarda. Tematem przewodnim wydarzenia będzie wodór wraz z technologiami pokrewnymi. Konferencja w formie hybrydowej odbędzie się 7 czerwca jako pierwsze z wydarzeń tegorocznego Małopolskiego Festiwalu Innowacji, którego zasadniczą część przewidziano dwa tygodnie później.

Wodór stał się w ostatnim czasie istotnym punktem zainteresowania wśród europejskich regionów jako zrównoważone źródło energii, którego stosowanie wpływa pozytywnie na procesy związane z dekarbonizacją. Sektor technologii wodorowych stale się rozrasta, a wartość wynikająca ze współpracy w tym obszarze została już dostrzeżona przez wielu członków Inicjatywy Awangarda. Jednocześnie bieżące wyzwania o skali regionalnej i globalnej (m.in. ogólny wzrost cen energii na świecie czy rosyjska agresja na Ukrainę i jej wpływ na sektor energetyczny) zmusiły europejskie regiony do poważnego zastanowienia się na temat stanu ich bezpieczeństwa energetycznego, możliwych niedoborów w dostawach energii czy wystąpienia zjawiska ubóstwa energetycznego. Zastosowanie technologii wodorowych może być odpowiedzią na wiele z tych bolączek, a sam wodór jest zarazem kluczowym elementem w promowanej przez Komisję Europejską wizji osiągnięcia czystego, bardziej przystępnego cenowo i bezpiecznego systemu energetycznego. Wykorzystanie wodoru stanowi także ważny element jednej z siedmiu małopolskich inteligentnych specjalizacji – energii zrównoważonej.

Podczas Konferencji Regionalnej Inicjatywy Awangarda organizowanej przez Województwo Małopolskie, chcemy skupić się na najbardziej zaawansowanych technologiach, regionalnych doświadczeniach oraz dobrych praktykach, które mogą przyspieszyć proces transformacji w ramach sektora zrównoważonej energii. Zależy nam na wykorzystaniu okazji do dyskusji z ekspertami i reprezentantami biznesu na temat rozwoju technologii wodorowych. Naszym celem jest stworzenie warunków do budowy współpracy pomiędzy zaangażowanymi w Konferencję podmiotami i ułatwienie działań sieciujących. Razem z gośćmi z Komisji Europejskiej, Ministerstwa Klimatu Środowiska oraz partnerami z Saksonii, Słowenii, Lombardii, Szkocji, Polski i Małopolski będziemy rozmawiać o istniejących rozwiązaniach technologicznych, planach rozwojowych, konsolidacji współpracy pomiędzy biznesem i nauką czy też rozpoznania istniejących szans w zastosowaniu wodoru na szeroką skalę.

Konferencja odbędzie się 7 czerwca w godzinach 13:30-17:30 w formie hybrydowej – stacjonarnie w Krakowie (Krakowski Park Technologiczny, ul. Podole 60) oraz w formie streamingu. Głównym językiem konferencji będzie angielski.

Rejestracja trwa do 7 czerwca, do godziny 10.00. Szczegółowy program oraz link do rejestracji dostępny jest pod tym linkiem.

FACEBOOK

Zobacz naszą stronę na Facebook

LINKEDIN

Odwiedź nas na LinkedIn

YOUTUBE

Sprawdź nasz kanał na YouTube

WIEDZA O
INNOWACYJNEJ MAŁOPOLSCE

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki

ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków

Kontakt

12 63 03 453

12 63 03 348

12 63 03 549

POLITYKA PRYWATNOŚCI