Polski Kongres Przedsiębiorczości w Małopolsce!

|

baner promujący Polski Kongres Przedsiębiorczości

Już na początku października stolica Małopolski będzie gospodarzem największego mobilnego wydarzenia gospodarczego Polsce. W Centrum Kongresowym ICE odbędzie się VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości. Małopolska jest Partnerem Regionalnym Kongresu! Inauguracja wydarzenia odbędzie się 6 października.

Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała 7 lata temu z inicjatywy Polskiej Agencji Przedsiębiorczości. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2013 roku w Katowicach i skupiła uwagę środowisk naukowych, uczelnianych, samorządowych oraz instytucjonalnych. Drugi kongres również odbył się w Katowicach, ale kolejne edycje odbywały się już w innych województwach, a gospodarzami były ich stolice: Łódź, Lublin, Zielona Góra, Poznań i Olsztyn.

Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz spotkań osób decyzyjnych ze świata nauki, biznesu, samorządu, parlamentarzystów oraz reprezentantów administracji rządowej. Kongres to platforma wymiany eksperckiej wiedzy i ogromnego doświadczenia. W dyskusji biorą udział osoby decyzyjne, tj. prezesi spółek, dyrektorzy instytucji, rektorzy uczelni, samorządowcy, politycy oraz eksperci ds. prawa i gospodarki.

VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości

Tegoroczna edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 5 – 7 października 2021 r. Dzień pierwszy to wizyty studyjne w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów, Showroomie Przemysłu 4.0 Mitsubishi Electric oraz konferencja w Filharmonii Krakowskiej „Sektor kreatywny – przemysł przyszłości”. Obecnie pozostały wolne miejsce tylko na tę ostatnią. Zasadnicza część Kongresu rozpocznie się dzień później tj.  6 października i potrwa do 7. Areną dyskusji, spotkań i wystaw będzie Centrum Kongresowe ICE Kraków. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Spodziewanych jest ok. 2500 uczestników i 150 prelegentów.

Tegoroczny Kongres to ponad dwadzieścia paneli dyskusyjnych. Poruszone zostaną w nich kwestie związane z biznesem takie jak innowacje, nauka, gospodarka 4.0, własność przemysłowa, zarządzanie, kobiety jako liderki, tematy dotyczące samorządów i ich zrównoważonego rozwoju, a także te, które dzisiaj są dla nas nie lada wyzwaniem: medycyna przyszłości, automatyzacja, odnawialne źródła energii. W trakcie kongresu funkcjonować będzie również strefa wystawiennicza, w ramach której polskie firmy, uczelnie wyższe czy samorządy będą prezentować swoje produkty, usługi czy tereny inwestycyjne.

Swój udział w kongresie zapowiedzieli m.in.: Gert de Block – sekretarz generalny CEDEC (Federacji Przedsiębiorstw Energetycznych UE), Edyta Demby-Siwek – prezes Urzędu Patentowego RP, Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa, Peter Dröll – dyrektor Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji w Komisji Europejskiej, Wojciech Kamieniecki – dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, europoseł Jerzy Buzek, Hanna Gronkiewicz-Waltz – przewodnicząca misji „Klimatyczno-neutralne i inteligentne miasta” przy Komisji Europejskiej, Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania. Ze strony województwa małopolskiego w Kongresie weźmie udział jego Marszałek – Witold Kozłowski.

Rejestracja

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o rejestracje pod tym linkiem.

Szczegółowy program Kongresu dostępny jest tutaj.