Siła rodziny w biznesie – transformacja przez innowacje

Konferencja regionalna – Muszyna

Informacje

Data:

12 lipca 2024 r.

Godzina:

10:00-13:00

Adres:

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie w Hotelu Klimek w Muszynie (Złockie 107) oraz online

Dla uczestników stacjonarnych do dyspozycji będzie punkt konsultacyjno – informacyjny Funduszy Europejskich, w którym specjalista ds. Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego podpowie jakie są możliwości finansowania projektów.

banner

Program

Program

Zapoznaj się z harmonogramem wydarzenia

09.30 – 10.00

Rejestracja / powitalna kawa

10.00 – 10.10

Otwarcie konferencji

Wojciech Piech – Pełnomocnik Marszałka Województwa Małopolskiego ds. przedsiębiorczości i rozwoju rynku pracy

10.10 – 10:30

Innowacje to Wy – inspirujące pomysły na biznes

Adam Łabęcki – Współzałożyciel i Dyrektor Operacyjny IDENTT sp. z o.o.

Firma IDENTT specjalizuje się w dostarczaniu autorskich rozwiązań wspierających procesy automatycznej weryfikacji dokumentów tożsamości oraz systemów rozpoznawania i porównywania twarzy. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji oraz technologii deep learning rozwiązanie przyspiesza procesy obsługi klienta minimalizując ryzyka związane z posługiwaniem się fałszywą tożsamością oraz fałszywymi dokumentami. Odbiorcami produktów są m.in. banki, instytucje pożyczkowe, wypożyczalnie, firmy ubezpieczeniowe, operatorzy telekomunikacyjni, systemy potwierdzania dokumentów online w 15 krajach świata.

10:30 – 11.40

Panel dyskusyjny
Rodzinne korzenie, nowoczesne gałęzie – rola tradycji i innowacji w budowaniu silnych firm rodzinnych

Uczestnicy:
Zofia Drohomirecka – właścicielka firmy Pożegnanie z Afryką
Michał Czekaj – Wiceprezydent ds. Przemysłu Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, Prezes Zarządu Dragon Poland sp. z o.o. sp. k.
Ryszard Florek – współzałożyciel i Prezes FAKRO sp. z o.o.
Jan Załubski – Prezes Zarządu ZET Transport sp. z o.o., Wiceprezes Sądeckiej Izby Gospodarczej

11.40 – 12:00

Przerwa kawowa

12.00 – 13.00

Panel dyskusyjny
Sukcesja jest kobietą

Kinga Klimek – Dyrektor Hotelu Klimek Spa
Marzena Maj – Wiceprezes Zarządu SMAY sp. z o.o.
Klaudia Romanowska-Okińczyc – współwłaścicielka salonów Toyota i Lexus w Krakowie, Radomiu i Kielcach
Agnieszka Sendor – wspózałożycielka i właścicielka gospodarstwa rybackiego Pstrąg Ojcowski

Zmiana pokoleniowa w rodzinnych przedsiębiorstwach nadchodzi wielkimi krokami i jest nieuchronna. Świadczy o tym struktura wiekowa zarówno osób prowadzących działalność gospodarczą, jak i zatrudnianych pracowników. Od wielu lat zauważalny jest wzrost liczby przedsiębiorców w wieku powyżej 50 lat, w tym również w wieku emerytalnym. Trend ten w praktyce oznacza, że w okresie najbliższej dekady zaprzestaną oni aktywnej działalności i przekażą zarządzanie biznesem przedstawicielom młodszego pokolenia.

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, młode sukcesorki, które łączą wykształcenie z pasją do nowych technologii, stają się siłą napędową transformacji biznesowej. Podczas panelu omówione zostaną wyzwania i możliwości, jakie stoją przed kobietami w kontekście przejmowania zarządzania firmami rodzinnymi. Dyskusja skupi się na tym, jak nowoczesne podejście i świeże spojrzenie młodego pokolenia kobiet wpływają na rozwój firm, przyczyniając się do ich sukcesu i długotrwałego wzrostu. Prelegentki, które przeszły przez ten proces, podzielą się swoimi historiami i doświadczeniami, pokazując, że sukcesja może być nie tylko wyzwaniem, ale i szansą na wprowadzenie innowacji oraz zbudowanie silnych, nowoczesnych przedsiębiorstw.

13.00 – 13.25

Lunch

13.25 – 14.00

Zwiedzanie nowoczesnej rozlewni wody Muszynianka

Muszynianka to nowoczesna rozlewnia wód i jeden z największych producentów wody mineralnej w Polsce. 

Przedsiębiorstwo powstało w 1951 roku. Produkcję wody mineralnej rozpoczęto w latach 70., natomiast w latach 90. firma postanowiła rozwinąć linię rozlewniczą poprzez modernizację zakładów. Dziś Muszynianka posiada najnowocześniejszą linię produkcyjną w Polsce i jedną z nowocześniejszych w Europie. To wielki sukces firmy.

Z ujęć w Popradzkim Parku Krajobrazowym pozyskuje naturalną wodę mineralną, która zawiera wiele wartościowych składników odżywczych i minerałów. Wyjątkowy smak wody i jej bogaty skład sprawiają, że Muszynianka gości nie tylko na stołach krajowych, ale także coraz częściej europejskich. Trafia również do Stanów Zjednoczonych i Australii.

Muszynianka mocno stawia na edukację. Akademia Zdrowia Muszynianki to portal internetowy powstały w 2014 roku, gdzie można znaleźć artykuły na temat szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Realizowany jest również projekt Strefa Zdrowia Muszynianki, dedykowany dzieciom przedszkolnym i szkolnym. Muszynianka może pochwalić się przyznaniem nagród takich jak: Perła Rynku FMCG, Złote Godło QI w kategorii QI Product oraz Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości na 30-lecie RP.

Prelegenci

Prelegenci

Poznaj gości naszej konferencji

Adam Łabęcki

Menedżer z ponad 20-letnim stażem w branży finansowej oraz sektorze Fintech. Współzałożyciel i Dyrektor Operacyjny firmy IDENTT, specjalizującej się w dostarczaniu autorskich rozwiązań wspierających procesy automatycznej weryfikacji dokumentów tożsamości oraz systemów rozpoznawania i porównywania twarzy.

Jego pasją są nowoczesne technologie oraz procesy, które wspierają podniesienie poziomu bezpieczeństwa.
Absolwent Politechniki Rzeszowskiej. Posiada dyplom Master of Business Administration uzyskany na Wrocławskiej Wyższej Szkole Bankowej oraz Franklin University Columbus Ohio.

Zofia Drohomirecka

Właścicielka firmy Pożegnanie z Afryką, zajmującej się paleniem i sprzedażą kawy specialty.

Firma Pożegnanie z Afryką powstała ponad 20 lat temu w Krakowie założona przez Zofię i Krzysztofa Drohomireckich. Do chwili obecnej zachowała rodzinny charakter, po śmierci męża pozostając w rękach Zofii Drohomireckiej, do której dołączył syn Łukasz. Jest to pierwsza w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej firma, która wprowadziła na rynek polski kawy wysokogatunkowe, tworząc pierwszy specjalistyczny sklep z kawą w 1992 roku w Krakowie. Jako jedno z pierwszych polskich przedsiębiorstw rozpoczęło rozwój własnej sieci placówek w oparciu o zasadę franczyzy i obecnie posiada kilkanaście punktów, a także prężnie rozwijający się sklep internetowy. Dzięki własnej palarni oraz importowi zielonych ziaren z całego świata zapewnia swoim klientom dostęp do świeżo palonej najwyższej jakości kawy.

Michał Czekaj

Prezes zarządu firmy Dragon Poland sp. z o.o., wiodącego producenta chemii budowlanej, w tym: klejów, rozpuszczalników, impregnatów i farb. Wiceprezydent ds. Przemysłu Izby Przemysłowo–Handlowej w Krakowie oraz współzałożyciel i Członek Zarządu Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów. Członek Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, tworzenia struktur przedsiębiorstw, ekspansji polskich produktów na rynki zagraniczne.

Od początku swojej kariery związany ze spółką Dragon, polską firmą rodzinną z ponad 50-letnim doświadczeniem produkcyjnym w sektorze chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej. W latach 2005–2012 pełnił funkcję dyrektora Działu Handlowego i Logistyki. W 2012 roku objął stanowisko prezesa zarządu spółki Dragon Poland. Obecnie firma Dragon w swojej ofercie posiada ponad 2000 produktów chemicznych dedykowanych dla budownictwa oraz gospodarstw domowych, sprzedawanych na rynkach krajowych i zagranicznych.

Zarządzane przez niego przedsiębiorstwo było wielokrotnie nagradzane i wyróżniane za osiągane wyniki ekonomiczne, dynamikę rozwoju oraz innowacyjność produkcyjną. Osobiście zaangażowany w wiele projektów naukowych, technologicznych i działalność społeczną.

Ryszard Florek

Współzałożyciel i prezes firmy FAKRO – wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Założona przez niego w 1991 roku firma FAKRO specjalizuje się w produkcji okien dachowych, schodów strychowych oraz elementów zabudowy poddaszy. W 2016 roku do oferty dołączyły drewniano-aluminiowe okna pionowe. W ciągu 32 lat z małego, rodzinnego zakładu FAKRO rozwinęło się w międzynarodową korporację z około 15 procentowym udziałem w rynku globalnym.

Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego. Za swoją działalność wielokrotnie był wyróżniany. Laureat nagrody Przedsiębiorca Roku 2010 w konkursie organizowanym przez Ernst & Young. Dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP w 2003 i 2011 r. – m.in. za szczególny wkład w budowanie prestiżu polskiej gospodarki w krajach UE. Zdobywca zaszczytnego tytułu Przedsiębiorcy 25-lecia Wolności RP.

Stworzył firmę globalną, angażuje się w działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. W trosce o polską wspólnotę ekonomiczną w 2010 roku powołał Fundację Pomyśl o Przyszłości, która zajmuje się rozwojem gospodarczym poprzez budowanie kapitału społecznego i działania na rzecz wyrównywania szans polskich przedsiębiorstw w konkurowaniu na rynku unijnym.

Jan Załubski

Prezes Zarządu Grupy ZET. Propagator integracji środowiska biznesowego, od roku 2001 pełni funkcję Wiceprezesa Sądeckiej Izby Gospodarczej.

ZET Transport to rodzinna firma transportowa, której początki sięgają 1983 roku i jednoosobowej działalności Józefa Załubskiego Seniora. Przez 10 lat świadczył on samodzielnie usługi transportowe, głównie przewóz materiałów budowlanych, by w 1993 roku wraz z dwoma synami założyć firmę ZET Transport spółka cywilna Józef, Jan, Józef jr Załubscy. Dzisiaj Grupa ZET to kompletne podejście do obszaru transportu, spedycji i logistyki, którą tworzy kilka podmiotów.

  • ZET Transport sp. z o.o., działająca w branży transportu i spedycji międzynarodowej; posiada flotę 300 pojazdów i zatrudnia ponad 400 pracowników,
  • ZET Transport Agencja Celna sp. z o.o., oferująca kompleksową obsługę celną,
  • ZET Logistics sp. z o.o. – wyspecjalizowany przewoźnik międzynarodowy, który w ramach Grupy ZET obsługuje zdefiniowane projekty transportowe,
  • TRUCK PARTNER sp. z o.o. – działalność w zakresie serwisu i sprzedaży części zamiennych do samochodów ciężarowych i naczep,
  • International Truck and Trailer Company sp. z o.o. – obszar sprzedaży i doradztwa w zakresie zaopatrzenia i pozyskiwania środków transportu.

Kinga Klimek

Dyrektor Generalna Hotelu Klimek****SPA, sukcesorka rodzinnego biznesu. Od kilku lat zarządza obiektami hotelowymi i restauracyjnymi w Muszynie – Złockiem.

Ukończyła kilka uczelni, w tym Uniwersytet Warszawski oraz Turystykę Międzynarodową w Krakowie. Biznes prowadzi tak jak żyje – dynamicznie, z pomysłem, według zasad i wartości, którym zawsze jest wierna. Hasłem przewodnim uczyniła Budujemy przyszłość. Rozwija i kształci swoich pracowników, motywując do samodzielnej pracy, wyznając zasadę rozwój poprzez edukację. Codziennie zarządza liczną grupą ludzi, współpracuje z blisko setką firm i partnerów.

W Hotelu Klimek****SPA regularnie organizowane są liczne konferencje i imprezy sportowe. Dzięki malowniczej lokalizacji w otoczeniu gór oraz bogactwu kultury i przyrody regionu, obiekt jest również miejscem wielu wydarzeń turystycznych i rekreacyjnych. To wynik podejścia do biznesu opartego na budowaniu relacji międzyludzkich. Prywatnie pasjonatka sportu, kosmetologii i aktywnego stylu życia. Lubi dobrą książkę i muzykę dającą spokój. Wytchnienie znajduje w rodzinnych górach otoczenia Muszyny – Złockiego.

Marzena Maj

Wiceprezes Zarządu SMAY sp. z o.o. Globalna Przedsiębiorczyni. Pierwsza kobieta na stanowisku CEO w branży HVAC. International Woman of The Year 2023 w UK. Pionierka w branży na rzecz równości płci. Filantropka. Znana ze zdolności do napędzania innowacji branżowych i promowania równouprawnienia zawodowego.

SMAY działa w 34 krajach, co pozwala Marzenie zmieniać wentylację na całym świecie. Jej determinacja, analityczne myślenie, otwartość na współpracę i ludzi doprowadziły do przełomowych projektów. Przykładem może być powstanie opartego na uczeniu maszynowym systemu różnicy ciśnień SafetyWay dla wieżowców czy bezprzewodowego regulatora przepływu powietrza zasilanego technologią ogniw perowskitowych.

Jej przywództwo czyni ją inspirującą postacią w świecie biznesu, czego efektem jest profil na LinkedIn, który ma ponad 10 tys. obserwujących. Często zapraszana jako ekspertka do debat, doradza również jako mentorka w programach rozwojowych dla młodzieży. Za swoją pracę została uhonorowana m.in tytułem Top Woman in Real Estate (w Polsce) oraz International Woman of the Year 2023 (organizacji Woman in Fire Safety w UK).

Jest wyróżniana za działalność filantropijną. Jest prezeską Fundacji Rodziny Maj, która zebrała na rzecz podopiecznych 1,4 mln zł (2023) i 2,25 mln zł (2024). W 2024 Oświęcimski Instytut Praw Człowieka docenił jej starania Nagrodą Nieobojętności wskazując na nieustanne wsparcie wykluczonych i potrzebujących oraz za aktywne promowanie biznesu wrażliwego na drugiego człowieka.

Klaudia Romanowska-Okińczyc

Współwłaścicielka sześciu kompleksowych stacji obsługi i salonów samochodowych Toyota i Lexus w Krakowie, Radomiu i Kielcach.

Firma Toyota i Lexus Romanowski istnieje na rynku od ponad 30 lat i zajmuje czołowe miejsce wśród dilerów wszystkich marek samochodowych w Polsce. Krakowski salon Lexusa zdobył dwukrotnie nagrodę Kiwami – dla najlepszego salonu Lexusa w Europie. Był tez liderem sprzedaży rocznej wśród europejskich salonów marki.

Klaudia Romanowska-Okińczyc wraz z mężem Michałem Akszak-Okińczycem prowadzą 3 salony Toyoty i Lexusa w Krakowie, a Brat Konrad z Rodzicami salony w Radomiu i Kielcach.

Prywatnie mama 11 letniej Ady i 13 letniego Adasia. Kocha zwiedzać świat w towarzystwie dzieci i przyjaciół i czerpać z tego inspiracje do codziennych działań, podnoszenia jakości usług i kompetencji oraz do kolejnych wyzwań.

Agnieszka Sendor

Współzałożycielka i właścicielka gospodarstwa rybackiego Pstrąg Ojcowski w Ojcowie, z urodzenia i zamiłowania krakowianka. Promotorka lokalnych i regionalnych smaków, podróżniczka kulinarna, eksplorująca kulinarny Kraków i nie tylko.

Działając na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, za swoje aktywności w 2018 została uznana za Najbardziej Innowacyjną Rolniczkę w Europie przez Organizację COPA – COGECA działającą przy Parlamencie Europejskim w Brukseli, a rok później otrzymała tytuł Ambasadora ds. Innowacji w Rolnictwie europejskiego projektu LIAISON.

Członkini Rady Kobiet w Rolnictwie działającej przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Członkini Komitetu Monitorującego Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Ambasadorka filaru Smak projektu Made in Małopolska – realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych – przedsięwzięcie realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności – Komponent A „Odporność i konkurencyjność gospodarki”, inwestycja A3.1.1.

Pozostałe

Pozostałe

Zobacz także

ESG, czy to się opłaca? Konieczność czy strategiczna przewaga w biznesie.

Transformacja przedsiębiorstwa w erze automatyzacji

Innowacyjne rolnictwo przyszłości

Kosmos – przestrzeń nieskończonych możliwości i nowych technologii

Przyszłość przemysłu 4.0: siła automatyzacji i efektywne zarządzanie ludzkim talentem

Subskrypcja

Subskrypcja

Bądź z nami na bieżąco

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą suwaków po prawej stronie.

Niezbędne
Nie Tak
Preferencyjne
Nie Tak
Analityczne
Nie Tak
Marketingowe
Nie Tak
Funkcjonalne
Nie Tak

Innowacyjna Małopolska

0%