Innowacyjny ekotransport
Konferencja regionalna – Wieliczka
Program
Program
Zapoznaj się z harmonogramem wydarzenia
09.30 – 10.00
Rejestracja / powitalna kawa
10.00 – 10.15
Otwarcie konferencji
Jerzy Kopeć – Dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
10.15 – 10:30
Speech
Innowacje to Wy – inspirujące pomysły na biznes
Krzysztof Król – Letus Capital S.A., manager public relations projektu IFO
IFO – latający spodek polskiej produkcji. Jak będzie wyglądał dron przyszłości? Przenosząc transport nad ziemię uczynimy świat bezpieczniejszym, ekologicznym i bardziej przyjaznym człowiekowi. Potencjał projektu jest olbrzymi. Dzięki nowatorskiej konstrukcji może w przyszłości zrewolucjonizować loty pasażerskie i towarowe, odpowiada również na zapotrzebowanie rynku obiektów latających, obecnie wartego 38 mld dolarów rocznie. Jeśli prototyp IFO dla logistyki zda egzamin, spółka ruszy na podbój Europy. Twórcy bezzałogowca chcą uzyskać licencję dopuszczającą do lotniczego przewozu przesyłek na terenie UE
10:30 – 11.45
Panel dyskusyjny
Nowoczesne technologie w transporcie – będzie szybciej i wygodniej ?
Uczestnicy:
Łukasz Franek – Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie
Dawid Kmiecik – przedsiębiorca, ekspert w segmencie Clean-Tech i elektromobilności
Waldemar Konietzka – Członek zarządu MAN Trucks sp. z o.o.
Tomasz Warchoł – Prezes zarządu Koleje Małopolskie sp. z o.o.
Rowerem, hulajnogą, pociągiem czy samochodem elektrycznym? A może nowoczesnym dronem? Czym podróżować wygodnie i w stylu eko? Jak będziemy podróżować za 10, 20 lat?
Niewątpliwie największym problemem dzisiejszego transportu jest duże zużycie ropy naftowej, jej pozyskiwanie oraz dynamika zmian cen surowca. Wyzwania, przed jakimi stoi obecnie polska branża transportowa, będą miały decydujący wpływ na rozwój tego sektora w najbliższej dekadzie. Transport nie bez przyczyny nazywany jest krwiobiegiem gospodarki, to dzięki niemu odbywa się eksport i import produktów, ludzie przemieszczają się do i z pracy dlatego tak ważne jest jego sprawne funkcjonowanie i odpowiedzenia infrastruktura.
Podczas dyskusji nasi eksperci postarają się zajrzeć w nieodległą już przyszłość i odpowiedzieć na te pytania z różnych perspektyw.
11.45 – 12.00
Wystąpienie eksperckie
Zrównoważony rozwój i eko-projekty na przykładzie spółki InPost
Marta Zalewska – Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City
12.00 – 12:15
Przerwa kawowa
12.15 – 12:50
Rozmowa ekspercka
Sukcesja biznesu: zaplanuj przyszłość swojej firmy
Justyna Zając-Wysocka – Przewodnicząca zarządu Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych
Stefan Życzkowski – Założyciel i wieloletni Prezes zarządu ASTOR sp. z o.o.
Q&A – sesja pytań i odpowiedzi
Czy planowanie sukcesji to rzeczywista potrzeba, czy po prostu najnowszy trend i chwilowa moda? Pozwól nam rozwiać te wątpliwości. Zapraszamy na inspirujący panel ekspercki, który pokaże, czym naprawdę jest sukcesja międzypokoleniowa. Dowiesz się, jakie są jej korzyści, jakie wyzwania można napotkać i jak skutecznie ją planować. W ramach panelu będziemy gościć Stefana Życzkowskiego, doświadczonego przedsiębiorcę, założyciela i przewodniczącego Rady Strategicznej czołowej polskiej firmy robotyzacyjnej i automatyzacyjnej ASTOR, który z powodzeniem przeprowadził sukcesję w swoim przedsiębiorstwie. Dołączy także Justyna Zając-Wysocka, ekspert z dziedziny doradztwa prawno-podatkowego, która przedstawi kluczowe aspekty związane z prawem i podatkami, istotne do uwzględnienia podczas planowania sukcesji. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy rodzinnej, czy interesujesz się tematyką sukcesji, ta rozmowa ekspercka dostarczy Ci wartościowych informacji, inspirujących historii i praktycznych wskazówek. Dołącz do nas i odkryj, dlaczego sukcesja międzypokoleniowa to nie tylko obowiązek, ale także szansa na trwałość i przyszłość biznesu
12.50 – 13:15
Hot chair
Innowacyjny Samorząd dla ekotransportu
Józef Gawron – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
13.05 – 13:35
Wystąpienie eksperckie
Fundusze Europejskie 2021- 2027 – wsparcie przedsiębiorczości w zakresie elektromobliności, ekotransportu
Michał Warzała – specjalista ds. Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Q&A – sesja pytań i odpowiedzi
13.35 – 14:00
Lunch
14:00
Bezpłatne zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka (dla uczestników stacjonarnych)
Prelegenci
Prelegenci
Poznaj gości naszej konferencji
Józef Gawron
Polityk, samorządowiec, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego z okręgu tarnowskiego, w latach 2006-2015 radny powiatu proszowickiego. Od trzech kadencji członek Rady Programowej TVP S.A. Oddział w Krakowie.
Józef Gawron jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, magistrem inżynierem mechanikiem o specjalności „Technologia maszyn”. Ukończył również studia podyplomowe informatyczne, studia podyplomowe ekonomiczne o specjalności „Przedsiębiorczość” oraz studia podyplomowe „Menadżer Ochrony Zdrowia”.
W latach 2015-2018 zajmował stanowisko Wicewojewody Małopolskiego. W tym czasie realizował zadania związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Ostatnie lata pracował na stanowiskach menadżerskich w Tauron Polska Energia S. A. oraz w Kopalni Wapienia „Czatkowice”.
Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Łukasz Franek
Creative Director w firmie The True Green będący częścią Green Lanes, która od 2010 roku aktywnie promuje ekologiczne projektowanie oraz świadomość dotyczącą materiałów. Jest absolwentką i konsultantką na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała projektowanie mebli w Lahti Institute of Design w Finlandii oraz na MOME w Budapeszcie.
Zdobyła szerokie doświadczenie pracując jako menedżer ds. rozwoju produktu w firmie Paged Meble, gdzie koordynowała zespół projektowy i inżynierów przy wdrażaniu produktów dla klientów globalnych, takich jak Nowy Styl Group, SanSwiss, Apus, Krofam, Bellamy, FlooredMedia (projekty dla IKEA). Za swój wkład w rozwój marki WellDone dla Fundacji „Bądź Razem” została uhonorowana tytułem „Anioła Gospodarki Społecznej” przez UNDP.
Ma na swoim koncie ponad 195 udanych realizacji w różnych dziedzinach biznesu. Jest laureatką wielu polskich i międzynarodowych nagród, w tym 5 nagród Red Dot „Oscar” w dziedzinie designu. Od 2014 roku prowadzi studio projektowe pod swoim nazwiskiem.
Jej praca jako Creative Director w The True Green koncentruje się na rozwoju alternatywnych rozwiązań dla drewna opartych na roślinach jednorocznych. Jest także kuratorką wystawy „Re-hemptation,” która promuje konopie i rośliny jednoroczne oraz zmienia ich postrzeganie, prezentowanej podczas Łódź Design Festival oraz Vienna Design Festiwal. Jest także aktywną członkinią Polskiego Stowarzyszenia Projektantów.
Dawid Kmiecik
Przedsiębiorca oraz ekspert w segmencie Clean-Tech, elektromobilności, rynku nowoczesnej energetyki, w tym w szczególności energetyki rozproszonej i przyszłościowej mobilności.
Ponad 14 lat doświadczenia w międzynarodowym biznesie i brokering’u innowacji, w tym przeszło 12 lat w samej elektromobilności. Laureat prestiżowych nagród, w tym m.in. laureat Polskiej Nagrody Innowacyjności. Inspirujący i odpowidzialny lider dynamicznie rozwijających się przedsięwzięć i organizacji. Innowator. Strateg i budowniczy przedsięwzięć biznesowych typu Venture Builder.
Waldemar Konietzka
Członek Zarządu d/s Finansowych w MAN Trucks sp. z o.o. Od 2007 pracuje w MAN Trucks Sp. z o.o. w obszarze finansów. Wcześniej zdobywał doświadczenie w obszarze Controllingu w Niemczech i w Polsce w branży budowlanej.
Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Technicznej FHTW w Berlinie. Tytuł MBA uzyskał na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L.Koźmińskiego w Warszawie.
Justyna Zając-Wysocka
Radca prawny, doradca podatkowy, doktorantka w Zakładzie Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes zarządu w Małopolskim Instytucie Studiów Podatkowych sp. z o.o., przewodnicząca Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, ekspert Polskiej Izby Turystyki i członek Komisji Fiskalnej ECTAA.
Wieloletni współpracownik polskich i międzynarodowych firm doradczych, jeden z założycieli Stowarzyszenia Doktorantów i Doktorów Prawa Podatkowego z siedzibą w Krakowie. Członek polskiego Oddziału IFA (International Fiscal Association), uczestnik licznych konferencji naukowych z zakresu prawa podatkowego.
Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa prawno-podatkowego oraz obsługi sporów podatkowych. Jest autorką licznych publikacji eksperckich z zakresu prawa podatkowego oraz uznanym wykładowcą problematyki podatku od towarów i usług oraz procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej.
Uznana za jednego z najlepszych doradców podatkowych w zakresie sporów podatkowych (IX Ranking Dziennika Gazety Prawnej).
Tomasz Warchoł
Prezes zarządu Koleje Małopolskie sp. z o.o. W latach 2019-2020 dyrektor departamentu transportu i komunikacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Wcześniej, przez prawie 10 lat, związany z ministerstwem transportu, gdzie pełnił m.in. funkcje zastępcy dyrektora. Był odpowiedzialny za opracowywanie projektów ustaw i rozporządzeń z zakresu kolejnictwa. Realizował zadania z zakresu nadzoru właścicielskiego nad spółkami z Grupy PKP. Brał udział w pracach komitetów i grup roboczych przy Komisji Europejskiej. Reprezentował Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w sprawach dotyczących kolei. Pracował także w Transportowym Dozorze Technicznym. Współpracował z Polskim Centrum Akredytacji, jako audytor do spraw jednostek oceniających ryzyko w transporcie kolejowym. Współautor pierwszego na polskim rynku wydawniczym komentarza do ustawy o transporcie kolejowym.
Ukończył studia prawnicze oraz studia z zakresu integracji europejskiej o profilu ekonomicznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada tytuł zawodowy technika transportu kolejowego.
Marta Zalewska
Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City. W InPost odpowiada za współpracę z samorządami, instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi. Zarządza i rozwija również autorski program Spółki „InPost Green City”, który wspiera samorządy w Polsce w realizacji nowoczesnych, ekologicznych inwestycji oraz zielonej transformacji miast. Jest członkiem Rady ds. Czystego Powietrza oraz Grupy Transportowej działających w Konfederacji Lewiatan.
Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w marketingu, public relations i zarządzaniu zdobyte w największych wydawnictwach mediowych w Polsce tj. Ringier Axel Springer Polska, Media Impact, Agora i Grupa Onet.pl. W ciągu swojej zawodowej kariery budowała długofalowe relacje na styku biznesu i samorządu.
Jest entuzjastką nowych technologii, innowacji, które sprzyjają łączeniu biznesu i samorządu. Studiowała zarządzanie i marketing na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest również absolwentką Szkoły Trenerskiej Brainstorm o specjalności trener umiejętności miękkich. Prywatnie każdą chwilę oddaje podróżom, muzyce i teatrowi.
Stefan Życzkowski
Założyciel i wieloletni prezes ASTOR, obecnie w funkcji przewodniczącego rady strategicznej spółki ASTOR. Firma jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu automatyzacji, robotyzacji i systemów IT dla przemysłu.
Przewodniczył Radzie Uczelni Politechniki Krakowskiej pierwszej kadencji (2019-2020). Jest członkiem Rady Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczący Rady Nadzorczej w Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.
Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Jego specjalność to komputerowe sterowanie i projektowanie obrabiarek i robotów. Od 1981 roku zajmował się programowaniem oraz tworzeniem interfejsów i gier komputerowych (niektóre z nich udało się z sukcesem sprzedać na rynku). Obecnie zaangażowany w propagowanie idei Przemysłu 4.0 w Polsce. Wierzy, że ludzie są najlepszym kapitałem. W każdym podejmowanym przez siebie działaniu, kieruje się zasadami współdziałania i budowania długotrwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu: #chodzioludzi. To w oczywisty sposób przekłada się na sposób funkcjonowania całej firmy.
Odznaczony medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wieloletni członek Business Centre Club. Obecnie ekspert BCC ds. przemysłu 4.0.