Innowacje w lokalnej gospodarce

Konferencja regionalna – Miechów

Informacje

Data:

12 października 2022 r.

Godzina:

10:00-14:15

Kontakt:

Zbigniew Bartuś

Adres:

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & Spa (Dosłońce 56, gmina Racławice) oraz online

banner

Program

Program

Zapoznaj się z harmonogramem wydarzenia

09.30 – 10.00

Rejestracja / powitalna kawa

10.00 – 10.15

Wystąpienie otwierające

Józef Gawron – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

10.15 – 10.30

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Grzegorz Puda – Minister Funduszy i Polityki Regionalnej

10.30 – 12.00

Panel dyskusyjny
Innowacje, inwestycje, współpraca – nowoczesna gospodarka lokalna

Krzysztof Gamrat – Prezes Zarządu Linoszczel sp. z o.o.
Bartosz Józefowski – Wicedyrektor działu parku technologicznego, Krakowski Park Technologiczny
Dariusz Marczewski – Burmistrz Gminy i Miasta Miechów
Bartłomiej Skrzydlewski – Prezes Zarządu Amplus sp. z o.o.

Q&A – sesja pytań i odpowiedzialnej

Dyskusja panelowa poświęcona będzie inwestycjom w Polskiej Strefie Inwestycji oraz wyzwaniom i oczekiwaniom w związanym ze współpracą samorządów z przedsiębiorstwami. Zastanowimy się jaki wpływ mają władze samorządowe na przyciągnięcie inwestorów, jak powinny wyglądać relacje z nimi i jakie wsparcie mogą zaproponować zainteresowanym firmom. Od inwestorów dowiemy się czego oczekują od samorządu oraz jak mogą się zaangażować w lokalną społeczność i jej rozwój.

12.00 – 12.15

Przerwa kawowa

12.15 – 13.00

Rozmowa ekspercka
Biogazownie rolnicze – niedoceniony potencjał

Jolanta Kamińska – Redaktorka, Magazyn Biomasa, wydawca w Biomass Media Group
Paweł Sulima – Doradca strategiczny, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Q&A – sesja pytań i odpowiedzi

Rozmowa będzie dotyczyć wyjątkowo aktualnego obecnie tematu jakim jest biogaz. Obecna sytuacja na rynkach stawia nowe wyzwania w zakresie ograniczenia kosztów zużycia energii cieplnej i elektrycznej. Z rozmowy dowiemy się jak wygląda obecny stan sektora biogazowego w Polsce, jakie są perspektyw jego rozwoju w Polsce oraz jak to wygląda w Europie. Poznamy również założenia projektu Innowacyjna biogazownia oraz dowiemy się jaki wpływ na otoczenie ma eksploatacja biogazowni.

13.00 – 13.30

Lunch

13.30 – 14.15

Świat Lema to już nie przyszłość.

Trendy technologiczne 2022

dr Maciej Kawecki – Prezes Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie

W ramach wystąpienia zostaną przedstawione trendy technologiczne widoczne szczególnie w ramach wszystkich największych scen technologicznych, na których Pan Maciej osobiście był w 2021 i 2022 roku, a więc CES w Las Vegas, GITEX w Dubaju, Display WEEK w San Jose, WMC w Barcelonie oraz Web Summit w Lizbonie. Do tych trendów należy w szczególności dataizm, deglobalizacja, transformacja klimatyczna, kryzys służby zdrowia, biologizacja technologii, świat lustrzanych odbić (Metaversum) oraz technologia natury. Każdemu z trendów przyporządkowane zostaną najbardziej rewolucyjna osiągnięcia polskiej nauki oraz techniki w tym rozwijane przez polskie i małopolskie startupy pokazujące jak Polska wpisuje się w powyższe trendy. Będą do nich należały w szczególności pierwsze na świecie ekrany drukowane świtałem. Pierwsza na świecie kapsułka endoskopowa, która wykonuje 50 tys. zdjęć układu pokarmowego, a AI diagnozuje zmiany nowotworowe. Projekty digitalizujace zmysły, jak dotyk czy zapach. Wystąpienie ma łączyć to w czym dr specjalizuję się szczególnie, a więc przewidywanie trendów technologicznych oraz prezentowanie aktualnych postępów małopolskiej i polskiej myśli technicznej

Prelegenci

Prelegenci

Poznaj gości naszej konferencji

Józef Gawron

Polityk, samorządowiec, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego z okręgu tarnowskiego, w latach 2006-2015 radny powiatu proszowickiego. Od trzech kadencji członek Rady Programowej TVP S.A. Oddział w Krakowie.

Józef Gawron jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, magistrem inżynierem mechanikiem o specjalności „Technologia maszyn”. Ukończył również studia podyplomowe informatyczne, studia podyplomowe ekonomiczne o specjalności „Przedsiębiorczość” oraz studia podyplomowe „Menadżer Ochrony Zdrowia”.

W latach 2015-2018 zajmował stanowisko Wicewojewody Małopolskiego. W tym czasie realizował zadania związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Ostatnie lata pracował na stanowiskach menadżerskich w Tauron Polska Energia S. A. oraz w Kopalni Wapienia „Czatkowice”.

Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Grzegorz Puda

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej od 26 października 2021 r., menedżer, samorządowiec, wykładowca. 6 października 2020 r. powołany na urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od 23 lipca 2019 r. był pełnomocnikiem rządu do spraw organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku w Katowicach. 15 lipca 2019 r. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Tę samą funkcję pełnił w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, które powstało w wyniku przekształcenia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Doświadczenie samorządowe zdobył m.in. jako koordynator w starostwie powiatowym i Radny Rady Miejskiej Bielska-Białej. Mandat radnego wykonywał niemal przez trzy kadencje, do czasu wyborów do Sejmu w 2015 roku. Poseł VIII i IX kadencji. W Sejmie pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Infrastruktury oraz Sekretarza Sejmu.

Studia wyższe ukończył z tytułem magistra-inżyniera z zakresu zootechniki na Akademii Rolniczej w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie pracował dla wiodących firm. W Polsce kilka lat pracował w jednej z największych instytucji finansowych w Europie. Zanim objął mandat posła, jako menedżer z powodzeniem rozwijał jedną z bielskich spółek. Był także wykładowcą akademickim na jednej z bielskich uczelni.

Prywatnie pasjonat żeglarstwa.

Bartosz Józefowski

Wicedyrektor Działu Parku w Krakowskim Parku Technologicznym. Przewodniczący Małopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. Zajmuje się innowacjami technologicznymi od 2013 r. Kieruje hub4industry czyli European Digital Innovation Hub’em w Krakowie. Utworzył i prowadził akcelerator startupów przemysłowych KPT ScaleUp, który dla ponad 25 klientów korporacyjnych szukał, selekcjonował i nadzorował ponad 80 wdrożeń w fabrykach nowych technologii dostarczanych przez polskie startupy. Współtwórca Radaru Innowacji dla Przemysłu 2021.

Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wykłada na studiach MBA w KSB UEK oraz na AGH.

Dariusz Marczewski

Burmistrz Gminy i Miasta Miechów. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w pracach samorządu i działaniach na rzecz rozwoju Gminy Miechów. W wyborach samorządowych 21 października 2018 r. wybrany został na III kadencję – Burmistrza Gminy i Miasta Miechów.

Absolwent administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył studia podyplomowe Public Relations na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Bartłomiej Skrzydlewski

Prezes Amplus sp. z o.o. Pracę w spółce Amplus rozpoczął niemal 15 lat temu jako Asystent, przechodząc kolejne szczeble stanowisk. W ramach rozwoju Grupy Spółek Amplus, od kwietnia 2018 roku Prezes Zarządu w spółce Siejesie sp. z o.o. Firma, której przewodzi prowadzi zaawansowane badania nad stworzeniem innowacyjnego wysokowydajnego procesu wertykalnej, wielopoziomowej i hydroponicznej uprawy ziół i sałat w budynku odizolowanym od otoczenia, w którym warunki środowiskowe będą ściśle mierzalne i sterowalne. Spółka jest w trakcie finalizacji budowy Centrum B+R.

Od września 2019 roku Prezes Stowarzyszenia Sadów Sandomierskich, które powstało jako wynik współpracy firmy Amplus oraz trzech Grup Producenckich z regionu Sandomierza. Od lipca 2020 roku pełni funkcję Prezesa SB Fruit Group. sp. z o.o. specjalizującej się w produkcji innowacyjnej truskawki z jedynej w Polsce tunelowej uprawy w rynnach. Od grudnia 2020 roku pełni rolę Członka Zarządu w podmiocie Siła Natury sp. z o.o. Spółka ta jest rodzinnym producentem i dystrybutorem z branży przetwórstwa działającym w sektorze MŚP. Podmiot bazuje na przetwórstwie ekologicznym, jednocześnie kontynuując produkcję konwencjonalną. Dysponuje najnowszym krajowym parkiem maszynowym do konfekcjonowania kiszonek (kiszonej kapusty oraz kiszonych ogórków).

Absolwent Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na AGH oraz studiów podyplomowych Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jolanta Kamińska

Redaktorka „Magazynu Biomasa”, wydawca w Biomass Media Group.  Redaktorka specjalizująca się w tematyce OZE, w szczególności z zakresu biomasy, biogazu i biometanu; w latach 2016-2019 redaktorka naczelna „Magazynu Biomasa”, obecnie współtworzy magazyny branżowe oraz organizuje konferencje z zakresu biomasy, biogazu i pelletu w wydawnictwie Biomass Media Group. Czynnie zaangażowana w rozwój energetyki biogazowej w Polsce. Autorka portalu magazynbiomasa.pl

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Paweł Sulima

Doradca strategiczny w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Tematem odnawialnych źródeł energii, w tym przede wszystkim biogazu zajmuje się od 2005 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w urzędach (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Rozwoju) jak i w organizacjach pozarządowych (Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć), a także w pierwszym prywatnym instytucie badawczym w Polsce (Instytut Energetyki Odnawialnej). W Narodowym Centrum Badań i Rozwoju pracuje od 2020 roku.

Absolwent Międzywydziałowego Studium Ochrony Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Maciej Kawecki

Prezes Instytutu Lema, prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. pozycję.

Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem W Głowie Się Nie Mieści.

Prelegenci
Prelegenci
Prowadzący wydarzenie
Prelegent
Prelegent
Prelegent
Prelegent
Prelegent
Prelegent
Prelegent
Prelegent
Prelegent
Prelegent
Prelegent

1/5

Pozostałe

Pozostałe

Zobacz także

ESG, czy to się opłaca? Konieczność czy strategiczna przewaga w biznesie.

Siła rodziny w biznesie – transformacja przez innowacje

Transformacja przedsiębiorstwa w erze automatyzacji

Innowacyjne rolnictwo przyszłości

Kosmos – przestrzeń nieskończonych możliwości i nowych technologii

Subskrypcja

Subskrypcja

Bądź z nami na bieżąco

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą suwaków po prawej stronie.

Niezbędne
Nie Tak
Preferencyjne
Nie Tak
Analityczne
Nie Tak
Marketingowe
Nie Tak
Funkcjonalne
Nie Tak

Innowacyjna Małopolska

0%