Innovation Coach w Regionach: Małopolska

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN serdecznie zapraszają przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji wspierających rozwój biznesu, którzy poszukują sposobów na stworzenie innowacji oraz pozyskanie funduszy na realizację swoich projektów do udziału w wydarzeniu: Innovation Coach w Małopolsce, które odbędzie się 20 listopada 2024 roku w Krakowie.

07.11.2024

Osoby rozmawijące na spotkaniu

Chcesz zrealizować innowacyjny projekt, ale nie wiesz, od czego zacząć? Planujesz rozwój swojej firmy i szukasz wsparcia finansowego? Weź udział w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym „Innovation Coach w regionach: Małopolska”!

Data: 20 listopada 2024
Miejsce: CKF13 Centrum Konferencyjne Fabryczna, Fabryczna 13, Kraków
Godzina: 10:00 - 13:30
Rejestracjahttps://www.innovationcoach.pl 

Dlaczego warto?
Udział w programie Innovation Coach to unikalna okazja, aby zdobyć praktyczne wsparcie w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań we współpracy z doświadczonymi ekspertami branżowymi. Oferujemy bezpłatne doradztwo, które pomoże Ci zaplanować i wdrożyć innowacyjne projekty, nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze.

Korzyści dla Twojej firmy:

  • Indywidualne wsparcie eksperckie – Dowiesz się, jak przekształcić pomysły w realne projekty, które mogą przynieść przewagę konkurencyjną.
  • Możliwość finansowania – Poznasz szczegóły dotyczące funduszy europejskich, które mogą sfinansować Twoje innowacyjne działania.
  • Wymiana doświadczeń – Usłyszysz historie sukcesu od innych przedsiębiorców, którzy skorzystali z coachingu innowacji, i dowiesz się, jak współpraca z ekspertami pomogła im rozwijać biznes.
  • Rozwiązania szyte na miarę – Nasze wsparcie jest dopasowane do Twoich potrzeb, dzięki czemu otrzymasz konkretne porady, jak wprowadzić innowacje do swojej działalności.

Dodatkowo, po części prezentacyjnej, zapraszamy na indywidualne konsultacje kwalifikujące do projektu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się już teraz!

Program:

09:30-10:00 Rejestracja/ kawa powitalna

10:00-10:05 Otwarcie spotkania

10:05-10:35 Oferta Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki dla przedsiębiorstw
Aneta Szczepkowska - Naczelnik Wydziału Projektów Własnych, Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

10:35-11:05 Oferta i zasady usługi Innovation Coach
Agnieszka Kiliś - Centrum Projektów Badawczych UE, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN 

11:05-11:50 Coaching innowacji w praktyce – panel dyskusyjny z udziałem coachów innowacji i absolwentów Innovation Coach – moderacja Paweł Harycki
Dr hab. inż. Michał Łach, Prof. PK - coach innowacji
Dr hab. inż. Dorota Wilk-Kołodziejczyk - coach innowacji
Tomasz  Maciejowski - absolwent Innovation Coach

11:50-12:10 Oferta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Krakowie
Bartłomiej Gąciarz - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Krakowie

12:10-12:30 Oferta Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
Anna Sowa-Jadczyk - Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. 

12:30-13.30 Konsultacje dla przedsiębiorców / light lunch

13:30 Zakończenie spotkania

Nie przegap swojej szansy na rozwój firmy dzięki innowacjom! Dołącz do nas 20 listopada w Krakowie i przekonaj się, jak Innovation Coach może pomóc Twojej firmie.

Prelegenci

Aneta Szczepkowska - Naczelnik w Departamencie Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Pracuje w administracji publicznej od 2007 r. Od początku zawodowo związana z tematyką funduszy unijnych ukierunkowanych na wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Obecnie pełni funkcję Naczelnika w Wydziale Projektów Własnych w Departamencie Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, zajmując się m.in. zadaniami związanymi z programem Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, w tym projektem Innovation Coach i STEP. Ponadto odpowiedzialna jest za realizację projektów własnych Instytucji skierowanych do przedsiębiorców, np. Innopoint.

Agnieszka Kiliś - Centrum Projektów Badawczych UE, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
Ekspertka z ponad 12- letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia i rozliczania projektów współfinansowanych zarówno ze środków UE, jak również publicznych oraz prywatnych. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie projektów badawczo-rozwojowych (B+R), zarówno w ich przygotowywaniu, jak i rozliczaniu, a także w ustalaniu innowacyjności projektów. Kierowniczka licznych projektów realizowanych w Programach takich jak m.in.: POKL, POWER, POIR, RPO, FIO, ASOS, MKiDN, LGD. Specjalizuje się w obszarach związanych z pomocą publiczną i de minimis, zamówieniami publicznymi, monitoringiem i sprawozdawczością projektową oraz kontrolą i audytami projektów. W projekcie Innovation Coach odpowiada za prowadzenie konsultacji dla firm.

Paweł Harycki - Centrum Projektów Badawczych UE, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
Od blisko 15 lat kreuje działania promocyjne i informacyjne na rzecz organizacji branżowych oraz instytucji otoczenia biznesu. Ma wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów finansowanych z funduszy krajowych i europejskich. Aktywnie angażuje się w budowanie partnerstw z instytucjami i firmami, realizując się w roli koordynatora zespołów marketingowych i organizatora wydarzeń branżowych, które wspierają innowacyjność i rozwój gospodarczy. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Obrony Narodowej i Szkoły Głównej Handlowej.

Dr hab. inż. Michał Łach, Prof. PK – Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Nauczyciel akademicki i naukowiec zajmujący się badaniami materiałów budowlanych, przetwarzaniem materiałów z recyklingu na wyroby budowlane, opracowywaniem nowoczesnych materiałów izolacyjnych. Jest współautorem 8 patentów i 5 opisów technologii know-how. Brał udział w wykonaniu kilkudziesięciu ekspertyz i opracowań dla przemysłu oraz zaangażowany był jako główny wykonawca w kilkudziesięciu projektach B+R (kierownik 4 projektów). Jest współtwórcą pierwszej spółki spin-off na Politechnice Krakowskiej. Trzykrotnie znalazł się w zestawieniu TOP 2% najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów konferencyjnych, wizyt studyjnych i staży m.in. w: Japonii, Australii, Urugwaju, Islandii, Norwegii, Czechach i Turcji.

Dr hab. inż. Dorota Wilk-Kołodziejczyk, Prof. AGH - Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, Katedra Informatyki Stosowanej i Modelowania, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Nauczyciel akademicki i naukowiec, profesor AGH oraz Lider obszaru Zastosowania Metod Sztucznej Inteligencji w przemyśle w Sieć Badawcza Łukasiewicz-Krakowski Instytut Technologiczny. Brała udział w kilku projektach badawczych, w charakterze kierownika projektu oraz głównego wykonawcy, gdzie była odpowiedzialna za zastosowanie metod sztucznej inteligencji. . Doświadczenie zdobywała w trakcie licznych wyjazdów konferencyjnych, wizyt studyjnych i staży m.in. w: Japonii, Australii, USA, RPA, Chinach, Katarze, Anglii. Absolwentka projektu Top 500 Innovators oraz laureatka programu LIDER. 

Tomasz  Maciejowski - Ekomas AlwerChem sp. z o.o. sp. k.
Menedżer posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami w firmach produkcyjnych, budowlanych i usługowych. Brał udział w dużych transakcjach, w tym międzynarodowych, relokacjach linii produkcyjnych i projektach restrukturyzacyjnych. Członek rad nadzorczych i konsultant spółek z branży budowlanej i nieruchomości. Od 2017 roku prezes zarządu spółki Ekomas AlwerChem sp. z o.o. sp. k., zajmującej się produkcją chemii budowlanej (głównie masy szpachlowe). W firmie realizuje intensywny program rozwoju zakładający m. in. wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, nowych produktów oraz prowadzenie badań nad nowymi wyrobami chemii budowlanej. Absolwent programu Innovation Coach, realizowany w 2024 roku innowacyjny projekt otrzymał dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, w ramach działania Rozwój firm wspierających sprawiedliwą transformację.

Anna Sowa-Jadczyk - Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Prawniczka (UJ), posiada uprawnienia rzecznika patentowego oraz europejskiego rzecznika do spraw znaków towarowych i wzorów (Kancelaria Kondrat i Wspólnicy). Ukończyła podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe Akademia Biznesu AI na Uniwersytecie im. Leona Koźmińskiego. Od 2008 roku jest zastępcą dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu MARR SA. Pełni funkcję przewodniczącej Komitetu Inwestycyjnego w MARR SA. Posiada status eksperta IPR Taiex Komisji Europejskiej. Od siedemnastu lat realizuje i zarządza projektami unijnymi, w tym międzynarodowymi. Współtworzyła i rozwijała dwa fundusze SEED o łącznej wartości 28 mln zł oraz nadzoruje ich działanie. Jest specjalistką z zakresu prawa własności intelektualnej. Juror i mentor w konkursach startupowych również międzynarodowych. Doradza w zakresie prawnych aspektów spółek kapitałowych, modelowania biznesowego, uczestniczy w przygotowaniu i negocjowaniu umów inwestycyjnych, opiniuje biznes plany innowacyjnych przedsięwzięć.

Bartłomiej Gąciarz – Punkt Informacji Funduszy Europejskich w Krakowie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji. Ekspert z zakresu projektów badawczo – rozwojowych, posiadający 10 letnie doświadczenie w pozyskiwaniu środków Unii Europejskiej. Doświadczony trener, na swoim koncie ma kilkadziesiąt przeprowadzonych szkoleń i spotkań informacyjnych.

Zapraszamy w imieniu Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN

Źródło: Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

Pozostałe

Pozostałe

Zobacz także

Aktualność

Małopolska - właściwe miejsce dla startupów

Aktualność

Myśl przyszłościowo - studiuj Technologie Kosmiczne na AGH!

Aktualność

Małopolska niejedno ma imię

Aktualność

Zapraszamy na czwartą konferencję regionalną z cyklu „Innowacyjna Małopolska” w Limanowej!

Aktualność

VII Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki – już dziś zaplanuj swój udział!

Subskrypcja

Subskrypcja

Bądź z nami na bieżąco

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą suwaków po prawej stronie.

Niezbędne
Nie Tak
Preferencyjne
Nie Tak
Analityczne
Nie Tak
Marketingowe
Nie Tak
Funkcjonalne
Nie Tak

Innowacyjna Małopolska

0%