O innowacjach najlepiej „Przy kawie…”

|

baner promujący wydarzenie

Ekspercka wiedza, dynamiczna rozmowa, praktyczne przykłady, aromatyczna kawa i smaczne ciastko… to określenia od lat charakteryzujące spotkania z serii „Przy kawie o innowacjach”. Niestety w dobie pandemii nie dogodzimy wspólnie naszym kubkom smakowym, ale zaspokoimy głód wiedzy i doświadczeń oraz dodamy książkę… Zapraszamy na 3 inspirujące warsztaty przygotowane wspólnie z naszymi partnerami już 22 czerwca w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji!

Dlaczego warto robotyzować?

Nie od dziś wiadomo, że wygra ten, kto potrafi się dostosować. A fakty są takie, że aby nie zostać w tyle za konkurencją, trzeba inwestować w technologie. Temat automatyzacji  przemysłowej, robotyzacji  to temat szeroki i trudny w szczególności dla MŚP – dlatego podczas pierwszego warsztatu pt. Trzeba zrobić pierwszy krok, czyli 7 powodów dlaczego warto robotyzować i czy robotyzacja jest tylko dla dużych? Postaramy się, aby doświadczenie naszych ekspertów oraz praktyczne porady i wskazówki były inspiracją do działania i podjęcia pierwszego kroku.

Zadamy szereg pytań o automatyzację, nowe technologie i środki na ich sfinansowanie. Odpowiedzą na nie eksperci ASTOR oraz zaproszeni goście – reprezentanci firm integratorskich, które wdrażają automatyzację i robotyzację w firmach produkcyjnych oraz użytkownicy końcowi, którzy zdecydowali się na inwestycje.

Nie ma Cię w Internecie? To znaczy, że nie istniejesz.

O ile w przypadku przysłowiowego Kowalskiego to może jeszcze nie ten etap, to jednak gdy popatrzymy z perspektywy firmy obecność w sieci to przysłowiowe “być albo nie być”. I nie chodzi tylko o posiadanie własnej strony www. Dzisiaj to niewystarczające minimum. Internet to nieskończone możliwości prezentacji, sprzedaży, reklamy, budowy marki i kontaktu z klientem. Granicą jest własna pomysłowość i budżet, którym dysponujemy. Wyjść musimy jednak od poznania możliwości jakie dają nam współczesne narzędzia.

Prelegenci podczas panelu Google Ads dla lokalnych biznesów zdradzą jak zaplanować działania reklamowe oraz uchylą nieco warsztatu specjalisty SEM, czyli osoby zajmującej się reklamą w wyszukiwarkach. Omówią najważniejsze zalety reklamy online i powiedzą o pułapkach, które są najbardziej kosztowne dla biznesów stawiających pierwsze kroki w sieci. Wyjaśnią jak zacząć, jak rozwijać obecne działania, a także jak doszkolić się z umiejętności cyfrowego marketingu i analityki. Panel poprowadzą specjaliści z firmy DevaGroup: Krzysztof Marzec oraz Karolina Kawulka.

Cyberbezpieczeństwo według Cisco

Podłączone do sieci smartfony, komputery i tablety od wielu lat są nieodłącznym elementem życia osobistego i pracy zawodowej. W czasie pandemii przekonaliśmy się jak są one niezbędnymi narzędziami home office. Jednak przenoszenie do sieci kolejnych aspektów naszej pracy i naszego życia nieustannie przyciąga uwagę tych, którzy w łatwy sposób chcą to wykorzystać. Sieć, i znajdujące się w niej nasze dane, coraz częściej stają się celem ataków hakerskich. Ich utrata może być dla nas katastrofalna w skutkach. Należy pamiętać, że poleganie na narzędziach online w różnych aspektach prowadzenia biznesu – od mediów społecznościowych i marketingu e-mailowego po przechowywanie danych o pracownikach i klientach w chmurze – nakłada na nas także obowiązek ochrony tych informacji.

Podczas warsztatu Ochrona przed cyberzagrożeniami i bezpieczne narzędzia do pracy zdalnej przedstawiciele Cisco poruszą kwestie dotyczące m.in. narzędzi do wygodnego i bezpiecznego współdzielenia plików, ochrony danych, darmowych i bezpiecznych narzędzi służących grupowej komunikacji firmowej. Dowiemy się również o jakich zabezpieczeniach należy zawsze pamiętać.

Warto być  z nami!

„Przy kawie…” to nie tylko chwilowa dawka wiedzy i inspiracji. To od nas w dużej mierze zależy co wyniesiemy z naszych spotkań. I nie chodzi tylko o to, co zostanie nam w głowie, ale także o bardziej namacalne kwestie. Pomiędzy poszczególnymi panelami będą odbywały się konkursy oparte o wiedzę przekazaną na poprzedzającym je panelu. Do wygrania będą książki Radka Kotarskiego pt. „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej” z jego autografem złożonym specjalnie dla uczestników Małopolskiego Festiwalu Innowacji!

Szczegółowy program warsztatów dostępny jest tutaj.

Wszystkie spotkania odbędą się formule online ze studia przygotowane w Showroomie Fabryki Przyszłości hub4industry w ASTOR Robotics Center w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy!

WidziMY się online!